Stoisko GBP na Dniach Gminy

         Stoisko Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonaku na tegorocznych Dniach Gminy 23 czerwca przyciągało wzrok już z daleka. W oczy rzucał się nie tylko kolorowy namiot, ale przede wszystkim rozłożona na łące ogromna plansza do gry w Scrabble wraz ze stworzonymi z pudełek po pizzy literkami.


 Odwiedzający stoisko zdawali się lekko rozczarowani na wieść, że pudełka są puste (w trakcie tworzenia gry nie ucierpiała żadna pizza!), to jednak nie zepsuło im świetnej zabawy w układanie słów za jak największą liczbę punktów. W roku jubileuszu 70-lecia wszystko było zresztą wielkie – tak jak choćby bańki mydlane w rozmiarze XXL, które biblioteka zaoferowała najmłodszym (a które cieszyły się dużym powodzeniem także wśród osób starszych).

            Pogoda w kratkę nie przeszkadzała odważnym w mierzeniu się z biblioteczną krzyżówką, a panujący nad Wartą rozgardiasz był wyzwaniem dla łamiących sobie głowę nad literackimi quizami i rebusami. Dzieci i dorośli mieli też okazję wykonać ozdobne inicjały na wzór średniowiecznych inkunabułów za pomocą różnych technik plastycznych.

            Zabawa była przednia, dzieciaki uśmiechnięte, a bibliotekarki – zadowolone, choć lekko zmęczone. W końcu 70 lat na karku to nie byle co, ale trzymamy się nieźle, prawda?


                                                                                                                                                                                                               Maja Maćkowiak-Kruczek

 


Powrót