Aktualności

PLANSZOWE WTORKI W BIBLIOTECE W OWIŃSKACH

Jesteście gotowi na PLANSZOWE WTORKI? Ruszamy już od wtorku 14.09.2021 r.
Zapraszamy dzieci w wieku 7+ do wspólnego grania gwarantujemy dużo śmiechu i dobrej zabawy

 


Wystaw klubu "Impresja:" w bibliotece w Koziegłowach

 


Pożegnanie Lata na osiedlu Przylesie

Razem z Zarządem Osiedla Przylesie i Gminny Ośrodek Kultury "Sokół" żegnamy lato! Już 10 września zapraszamy na spotkanie z ulubienicą wszystkich naszych małych czytelników, Kici Kocią! Warsztaty poprowadzi niezastąpiona Bajanka. Zapraszamy !


ROZWIĄZANIE KONKURSU   " KSIĄŻKOWA PODRÓŻ"

ROZWIĄZANIE KONKURSU " KSIĄŻKOWA PODRÓŻ"

 

Konkurs "Książkowe Podróże" dobiegł końca. Gratulujemy Pani Alicji Sil i Pani Justynie Konińskiej za niezwykłe, pełne pasji recenzje wyjątkowych książek.
Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z recenzjami i sięgnięcia po proponowane pozycje. Wakacje trwają a podróże nigdy się nie kończą! 


więcej>>

 


 

 

 

UWAGA! Z powodu choroby prowadzącej zajecia 21.07.2021 zostają odwołane. Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy 11.08.2021

 

 

 

 


więcej>>

Od 14 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej i filiach będzie można ponownie wejść między półki i samemu wybrać książki do wypożyczenia!

Zapraszamy czytelników do korzystania z bogatego księgozbioru, który znów dostępny jest na wyciągnięcie ręki. Od poniedziałku 14 czerwca czytelnicy mogą samodzielnie szukać i wybierać książki bezpośrednio z półek.
Pomimo przywrócenia wolnego dostępu cały czas pozostają w mocy obowiązujące obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne, takie jak: dezynfekcja rąk, konieczność zakrywania ust i nosa, a także obowiązek zachowania dystansu 1,5 m pomiędzy osobami. W bibliotece może przebywać w jednym czasie ograniczona ilość osób. Prosimy o skrócenie czasu pobytu w placówce do niezbędnego minimum, tak aby zachować płynność ruchu i umożliwić skorzystanie ze zbiorów jak największej liczbie czytelników.  Zachęcamy również do korzystania z katalogu online, zamówień telefonicznych i meilowych.

Serdecznie zapraszamy!


Emerytura dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonaku, Renaty Laskowskiej.

31 maja na emeryturę odeszła wieloletnia dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonaku, Renata Laskowska. Przez 35 lat swojej pracy z pasją i zaangażowaniem działała na rzecz naszej biblioteki. Dbała o księgozbiór, komputeryzowała bibliotekę główną i filie, rozwijała czytelnictwo i sprawiła, że biblioteka stała się wielopokoleniowym miejsce spotkań mieszkańców gminy. Dziękujemy za lata ciężkiej pracy i życzymy dużo zdrowia, wielu chwil wytchnienia i energii do podejmowania nowych wyzwań. więcej>>

 


Kochane Mamy! Wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta.
P.s. A do poczytania, trochę z przymrużeniem oka, polecamy poniższą książkę.
/userfiles/dzień matki.jpg

Kochani, przed nami ostatni dzień Tygodnia Bibliotek . W tym roku mija on nam pod nazwą "Znajdziesz mnie w Bibliotece", a my w czasie jego trwania z radością pokazujemy Wam literaturę dotycząca przeróżnych hobby i zainteresowań.
Dziś zachęcamy do zapoznania się z tytułami odnoszącymi się do różnych dziedzin szeroko rozumianej sztuki- filmu, teatru , malarstwa, fotografii.Jeśli te dziedziny znajdują się w kręgu Waszych zainteresowań, to zapraszamy do naszych bibliotek po lekturę
P.s. Jaki jest Wasz ulubiony film? Sztuka teatralna? Obraz? Piszcie w komentarzach.
 
/userfiles/sztuka1.jpg
 

/userfiles/sztuka2.jpg

/userfiles/sztuka3.jpg

/userfiles/sport5(1).jpg

/userfiles/sztuka6.jpg

/userfiles/sztuka8.jpg

/userfiles/sport9(3).jpg

/userfiles/sztuka10.jpg


Witajcie w kolejnym dniu naszego wspólnego Tygodnia Bibliotek 
Od dłuższego czasu do łask powraca szycie, haftowanie, czyli najogólniej rzecz ujmując modowe hand- made.
W dobie szerokiej dostępności ubrań i innych tekstyliów, robótki ręczne , projektowanie i szycie ubrań i dodatków stały się pasją, a nie przykrą koniecznością. Jeśli chcecie nosić coś oryginalnego bądź wykonać dodatki do domu w niepowtarzalnym, Waszym stylu, rozpocznijcie przygodę z igłą, nitką, szydełkiem, a efekty mogą Was zaskoczyć .Początki mogą jednak być trudne, dlatego uprzejmie donosimy, że ZNAJDZIECIE W BIBLIOTECE książki traktujące o tejże szerokiej tematyce.
 
/userfiles/szycie1.jpg
 
/userfiles/szycie2.jpg

/userfiles/szycie3.jpg

/userfiles/szycie4.jpg

/userfiles/szycie5.jpg

/userfiles/szycie7.jpg

/userfiles/szycie8.jpg

/userfiles/szycie9.jpg

/userfiles/szycie10.jpg


więcej>>

Mimo, że Biblioteki kojarzą się z ciszą, my zaraz udowodnimy, że nawet i muzykę znajdziecie w Bibliotece, czyli zapraszamy na szósty dzień Tygodnia Bibliotek!
Muzyka towarzyszy nam od zawsze, dociera do nas z różnych źródeł, przywołuje wspomnienia, inspiruje, a w naszych bibliotekach znajdziecie książki o muzyce- możecie sięgnąć zarówno po literaturę dotyczącą konkretnego muzyka czy nurtu muzycznego jak i postawić swoje pierwsze kroki w nauce np. gry na gitarze.
Poniżej nasze przykładowe tytuły. Warto się z nimi bliżej zapoznać, być może dzięki nim odkryjecie w sobie nowy talent?
 
/userfiles/muzyka1.jpg

/userfiles/muzyka2.jpg

/userfiles/muzyka3.jpg

/userfiles/muzyka4.jpg

/userfiles/muzyka5.jpg

/userfiles/muzyka6.jpg

/userfiles/muzyka7.jpg

 


więcej>>

Witajcie w kolejnym dniu naszego Tygodnia Bibliotek. Lubicie podróże? Po kraju, po Europie, a może po całym świecie? Zanim wyruszycie w wojaże, zacznijcie od przystanku o nazwie BIBLIOTEKA, bo to tu właśnie znajdziecie całą masę książek związanych z zamiłowaniem do podróży (tych małych i tych dużych).
Każda podróż zaczyna się od marzeń. Czasem jest tak, że od zawsze jest w nas tęsknota za konkretnym celem, ale bywa też i tak, że jesteśmy niezdecydowani co do miejsca, w którym chcemy spędzić weekend czy wakacje. Bez względu jednak na to, do której grupy należycie, zacznijcie od przeglądu literatury. Książka to zawsze dobry pomysł, źródło inspiracji i motywacji do działania.
Poniżej przykładowe tytuły, które znajdziecie w naszych Bibliotekach, jak widzicie, naprawdę jest w czym wybierać.
P.S. Jakie jest Wasze największe podróżnicze wspomnienie? Podzielcie się w komentarzach!
 
/userfiles/podróż 1.jpg

/userfiles/podróż 2.jpg

/userfiles/podróż 2(1).jpg

/userfiles/podróż 5.jpg

/userfiles/podróż 6.jpg

/userfiles/podróż 7.jpg

/userfiles/podróż 9.jpg

/userfiles/podróż11.jpg

/userfiles/podróż 13.jpg

/userfiles/podróż14.jpg


Witajcie w kolejnym dniu Tygodnia Bibliotek 
Pyszne jedzenie to przyjemność, której ciężko sobie odmówić. Zanim jednak nasze zmysły będą mogły nacieszyć się doskonałym zapachem i smakiem potrawy, najpierw trzeba ją przygotować. Brzmi banalnie i prosto, ale czy zawsze tak jest? Gotowanie to sztuka, a sztuki trzeba się nauczyć, wszak nie każdy rodzi się szefem kuchni;) Mimo, że Internet pełen jest wiadomości dotyczących odżywiania, diet, przepisów kulinarnych, jednak to książka wygrywa, szczególnie, że w zdecydowanej większości przypadków literatura kulinarna jest pięknie wydana i bogata w niesamowite fotografie. Co cenicie w kuchni? Stawiacie na tradycję, czy może lubicie kulinarne eksperymenty? Co sprawia Wam większą radość? Gotowanie czy może jednak słodkie wypieki? Moglibyście zgłosić się do „MasterChef” czy stawiacie dopiero swoje pierwsze kroki? Tak czy owak, życzymy Wam apetytu na książki, które pomogą Wam zacząć przygodę z gotowaniem, a tym bardziej zaawansowanym- wznieść się na kulinarne szczyty
P.S. Ten post to świetna okazja do zaprezentowania swoich popisowych dań, nie krępujcie się więc i pokażcie w komentarzach, jakie cuda potraficie stworzyć na talerzu.
/userfiles/detoks1.jpg

/userfiles/detoks2.jpg

/userfiles/detoks4.jpg

/userfiles/detoks5.jpg

/userfiles/detoks6.jpg

/userfiles/detoks7.jpg

/userfiles/detoks8.jpg

/userfiles/detoks9.jpg

/userfiles/detoks10.jpg

/userfiles/detoks12.jpg

/userfiles/detoks13.jpg


więcej>>

Sport to zdrowie i nasi czytelnicy doskonale o tym wiedzą, dlatego też między jedną a drugą książką znajdują czas na aktywność fizyczną. Dziś, w ramach Tygodnia Bibliotek i akcji „Znajdziesz mnie w Bibliotece”, przybliżymy Wam księgozbiór dotyczący właśnie uprawiania sportów. W naszych bibliotekach znajdziecie literaturę dotyczącą biegania, kolarstwa, wspinaczki, kulturystyki, jogi, pilatesu, jazdy konnej, snowboardu, sztuk walki, a nawet gry w squasha czy badmintona. Jak widzicie, jest w czym wybierać. Być może chcielibyście spróbować którejś z wymienionych dziedzin, ale jakoś tak… nie było po drodze albo motywacji zabrakło albo nie wiedzieliście od czego zacząć- my Wam proponujemy zacząć od książki, zgodnie z zasadą, że najpierw teoria, potem praktyka. A za jakiś czas, kto wie, może jakieś zawody, a nawet mistrzostwa?:) Zanim jednak zostaniecie mistrzami w wybranej dziedzinie, trzeba wykonać ten najtrudniejszy pierwszy krok- niech on będzie przekroczeniem progu naszych wypożyczalni;)
P.s. Wieść gminna niesie, że są wśród Was osoby odnoszące sukcesy sportowe, ujawnijcie się i pochwalcie w komentarzach swoimi dokonaniami;)

/userfiles/sport 1.jpg

/userfiles/sport2.jpg

/userfiles/sport3.jpg

/userfiles/sport4.jpg

/userfiles/sport5.jpg

/userfiles/sport6.jpg

/userfiles/sport7.jpg

/userfiles/sport8.jpg/userfiles/sport13.jpg

/userfiles/sport14.jpg

/userfiles/sport15.jpg


więcej>>

Witajcie w drugim dniu tegorocznego Tygodnia Bibliotek .
Ogród to pasja łącząca wielu mieszkańców naszej gminy, a wiosna to czas, kiedy rośliny budzą się do życia. Nasi czytelnicy z kolei mają odrobinę mniej czasu na czytanie, pochłonięci sadzeniem, pieleniem, koszeniem i innymi czynnościami, jakich wymaga ogród. Uprawa roślin- bez względu na to, czy dotyczy ogromnego ogrodu czy skromniej- kwiatów goszczących na parapecie- zawsze wymaga solidnej dawki wiedzy, a nierzadko też po prostu inspiracji. Gdzie to wszystko znajdziecie? Oczywiście w Bibliotece! Poradniki dotyczące uprawy i pielęgnacji roślin przydadzą się zarówno początkującym entuzjastom zieleni jak i tym dużo bardziej zaawansowanym. Poczytacie, wdrożycie w życie, a potem będziecie się cieszyć efektami swojej pracy, może z jakąś dobrą książką w ręce?:)
P.s. A kto dumny ze swoich roślin, może się pochwalić w komentarzach .

/userfiles/ogród zdjecie.jpg

/userfiles/ogród zdjecie 2.jpg

/userfiles/ogród zdjęcie 3.jpg

/userfiles/ogród zdjęcie 4.jpg


więcej>>

Kochani, rozpoczynamy dziś TYDZIEŃ BIBLIOTEK, w tym roku pod hasłem "Znajdziesz mnie w Bibliotece", w ramach którego zaprezentujemy Wam książki nieco mniej popularne, ale dotyczące hobby i zainteresowań wielu z Was.
Jak śpiewały Fasolki: „Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma, a ja w domu mam chomika, kota, rybki oraz psa”. Może nie wszyscy mają aż tak bogaty inwentarz, ale prawda jest taka, że miłośników zwierząt wśród Was nie brakuje. Bez względu jednak na to, czy jesteście „psiarzami”, „kociarzami” czy może tworzycie podwodny świat pełen ryb, w naszych bibliotekach znajdziecie wiele ciekawych tytułów dotyczących hodowli i wychowania zwierzęcych przyjaciół. Literatury nie zabraknie też dla miłośników koni, papug czy gryzoni. Nawet jeśli wydaje Wam się, że o swoim zwierzaku wiecie już wszystko, warto sięgnąć po książkę ,poszerzyć swoje horyzonty, bo wiedzy przecież nigdy dość. A może nie posiadacie jeszcze żadnego zwierzaka i zastanawiacie się, który będzie najlepiej pasował do Was i Waszego trybu życia? Jeśli TAK, to najprawdopodobniej jest to idealny moment, by wpaść do Biblioteki i zaopatrzyć się w odpowiednie książki.
P.s. Pochwalcie się swoimi milusińskimi w komentarzach.
/userfiles/pies1.jpg
 
/userfiles/pies 2.jpg

/userfiles/pies3.jpg

/userfiles/ryby.jpg

/userfiles/pszczoły.jpg

/userfiles/koń1.jpg

/userfiles/konie.jpg

/userfiles/ptaki.jpg

/userfiles/akwarium.jpg

/userfiles/świnka 3.jpg

/userfiles/staw.jpg


Kochani! Z okazji Dnia Dziecka
składamy naszym Małym Czytelnikom najserdeczniejsze życzenia. A tym nieco starszym- by nigdy nie zatracili swojego wewnętrznego dziecka .
P.s. dziś na każdego Młodego Czytelnika czekają w naszych bibliotekach małe niespodzianki.
 
/userfiles/dzień dziecka.jpg

/userfiles/tydzień bibliotek.jpg


/userfiles/prezentacja lit.png


/userfiles/konkurs wielkie litery.jpg


Polecamy najnowsze publikacje IPN

Miłośników historii zachęcamy do wypożyczania nowości dostępnych w Owińskach. Wszystkie poniższe tytuły pochodzą z Wydawnictwa IPN.

/userfiles/IPN nowosci 5(1).jpg

 

/userfiles/ipn nowości(1).jpg

/userfiles/IPN nowości 3(1).jpg

/userfiles/IPN nowosci 2(1).jpg

 


Dziś świętujemy Europejski Dzień Mózgu
 
Wszystkim, którzy mają ochotę zgłębić tajniki ludzkiego mózgu, a może przy okazji popracować też nad swoimi neuronami i emocjami, polecamy tematyczne książki, które znajdziecie w naszych bibliotekach.
/userfiles/dzień mózgu.jpg

/userfiles/dzień mózgu 2.jpg

/userfiles/dzień mozgu mózg władca czasu.jpg

/userfiles/dzień mózgu mniej myśleć.jpg


Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonaku oraz filie pracują "za zamkniętymi drzwiami"

Od 22 marca 2021 roku do odwołania

Wypożyczenia realizowane są w reżimie sanitarnym

WYPOŻYCZENIA TYLKO PO WCZEŚNIEJSZYM ZAMÓWIENIU !

telefonicznym, mailowym lub za pomocą systemu mak+

Na podstawie § 6 ust. 11a rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii wprowadzono ograniczenie prowadzenia działalności przez biblioteki publiczne i naukowe, działające samodzielnie lub wchodzące w skład innej instytucji kultury, polegające na zakazie:

– udostępniania zbiorów czytelnikom i użytkownikom,

– organizacji wydarzeń z udziałem publiczności z wyłączeniem działań prowadzonych za pomocą środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość (online).

Biblioteka Narodowa, zgodnie z ust. 11b wymienionego powyżej rozporządzenia, rekomenduje udostępnianie zbiorów na zewnątrz budynków, które mają być zamknięte dla użytkowników. Udostępnienie może odbyć się przed wejściem do budynku biblioteki. Zbiory w tym przypadku muszą być przekazywane z maksymalnym ograniczeniem kontaktów bezpośrednich. Nie wolno dopuścić do tworzenia kolejek przed budynkiem biblioteki.

Przychylając się do tej rekomendacji, Gminna Biblioteka Publiczna
w Czerwonaku oraz filie w Koziegłowach, Owińskach i Bolechowie wprowadzają następujący sposób wypożyczania zbiorów:

– czytelnik zamawia telefonicznie, mailowo lub poprzez system MAK+, wybrane publikacje,

– bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia czytelnika umawia z nim termin odbioru na konkretną godzinę,

– bibliotekarz rejestruje zbiory na koncie użytkownika i przygotowuje paczkę z zamówionymi egzemplarzami,

– o umówionej godzinie bibliotekarz przekazuje paczkę czytelnikowi, tzn. zostawia ją  na stoliku przed wejściem, którą czytelnik odbiera i zostawia ewentualnie zwroty.


więcej>>

Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci pod hasłem " Świętujemy z Brzechwą"

 


więcej>>

Polecamy książki i czasopisma o diecie bezglutenowej

Dzięki Polskiemu Stowarzyszeniu Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej nasza Biblioteka została wzbogacona o książki i czasopisma poświęcone właśnie celiakii. Jeśli Wy lub ktoś z Waszych bliskich, w szczególności dzieci, borykacie się z tą chorobą bądź po prostu jesteście zainteresowani tematyką diety bezglutenowej, to zachęcamy do wypożyczania:) Poniższe tytuły znajdziecie w naszych filiach w Bolechowie, Owińskach i Koziegłowach.

 

/userfiles/Książka dla dzieci gluten.jpg

/userfiles/gluten poradnik.jpg

/userfiles/gluten książka 31.jpg

/userfiles/gluten książka dla dzieci 2.jpg


/userfiles/Pensjonat pod świerkiem(1).jpg


Horoskop Czytelniczy 2020

HOROSKOP CZYTELNICZY 2021
WODNIK 
W Nowy Rok wejdą dokonując głębokiego rekonesansu przed sięgnięciem po konkretną książkę. Z zainteresowaniem patrzeć będą w kierunku nagradzanych pozycji, wybierając wśród takich autorów jak Szczepan Twardoch czy Mariusz Szczygieł. Wiosna przyniesie spadek kondycji, na szczęście tylko chwilowy, bo letnie, ciepłe wieczory dostarczą Wodnikom kolejnych czytelniczych niespodzianek. Z zachwytem czytać będą Zytę Rudzką, a jej „Krótka wymiana ognia” na długo pozostanie Wodnikom w pamięci. Druga połowa roku będzie poszukiwaniem nieco lżejszych pozycji- coraz chętniej spoglądać będą na komedie, w tym też kryminalne, Olga Rudnicka i Alek Rogoziński będą bawić Wodniki do łez.
RYBY 
2021 będzie dla Ryb rokiem wielu literackich odkryć. Wrodzony entuzjazm pozwoli im sięgać po przeróżne gatunki, nie dając sobie nawet chwili na nudę. W styczniu będą się zaczytywać w powieściach obyczajowych, nie stroniąc od takich autorów jak Marta Bijan czy Ilona Gołębiewska, by już wiosną porzucić je na rzecz szeroko rozumianej literatury faktu. Odkryją mnóstwo ciekawych autobiografii i reportaży, eseje oraz felietony również nie będą Rybom obce, a kiedy wpadnie im w ręce „Chile Południowe. Tysiąc niespokojnych wysp.” Magdaleny Bartczak, zachwyt Ryb nie będzie miał końca. Koniec roku Ryby spędzą na czytaniu wierszy, co dopełni ich czytelniczą podroż po 2021 roku.
BARAN ?
Powiedzenie „Uparty jak Baran” w tym przypadku pasować będzie doskonale, bowiem w przyszłym roku Barany poza fantastyką nie będą chciały słyszeć o niczym innym. Czy to oznacza, że są skazane na monotonię? Absolutnie NIE! Zaczną od rodzimej klasyki gatunku, miesiące zimowe i wczesna wiosna upłyną im na czytaniu Sapkowskiego, Piekary, Grzędowicza, Ziemiańskiego i Żulczyka. Nadejście lata przyniesie zwrot ku zagranicznym autorom, ale oczywiście też fantasy. Nad jeziorami i pomiędzy zdobywaniem górskich szczytów, a później już przy jesiennej herbacie, barany sięgną po Daniela Abrahama, Elizabeth Hand, a nawet Alfreda Kubina.
BYK ?
Rok 2021 przyniesie osobom urodzonym pod znakiem Byka zafascynowanie literaturą amerykańską. Sięgać będą zarówno po nowości, jak i starsze tytuły, w zależności od nastroju i potrzeby chwili. Którzy autorzy skradną Bykom serca? Już w styczniu zaczytywać się będą w Philipie Rothu, a „Ludzką skazę” uznają za fenomen literacki, później odkryją książki Jonathana Franzena i Richarda Forda. Lato upłynie im na kryminałach w iście amerykańskim stylu, jesień natomiast powitają czytając „Małe życie” Hanya’y Yanagihary. Koniec roku przeznaczą na dalsze poszukiwanie autorów z Ameryki.
Bliźnięta 
Bliźnięta, które do tej pory nie interesowały się za bardzo literaturą biograficzną i autobiograficzną, w nadchodzącym roku postanowią to zmienić. Po zachwycie nad książką „Polacy są najlepsi” Johnego Kenta, ich apetyt będzie niezmiernie rósł, dzięki czemu w miesiącach wiosennych i letnich wzbogacą swoje doświadczenia literackie o takie pozycje jak „Ja, Kladiusz” Roberta Gravesa, „Limonow” Emanuela Carrere czy „Mama Muminków” autorstwa Boel Westin. Począwszy od września aż do samego końca roku czytać będą biografie znanych politycznie kobiet, nie stroniąc od takich postaci jak Hillary Clinton czy Margaret Thacher.
RAK 
To będzie dla Raków rok pełen poezji. Nakierunkowane na lirykę sięgać będą po pisarzy polskich, ale w późniejszych miesiącach także zagranicznych. Szczególnie mocno przypadną im do gustu wiersze Małgorzaty Aleksandry Musiałek, Mariana Hemara czy Andrzeja Sosnowskiego. Lato i jesień będą powrotem do takich autorów jak Zbigniew Herbert i Wisława Szymborska, czyli mówiąc krótko- do współczesnej, rodzimej klasyki gatunku. Zimą z kolei Raki będą urzeknięte stylem i dziełami Louisa Aragona oraz Jima Morrisona i to właśnie z tymi autorami Raki zakończą swój czytelniczy rok 2021.
LEW 
Lwy w nadchodzącym roku postawią na szeroko rozumiany rozwój osobisty i też na to będzie ukierunkowane ich czytelnictwo. Chcąc poznać bardziej samych siebie, ale też otaczającą je rzeczywistość, szczególnie bliskie ich sercu będą wszelkie pozycje dotyczące psychologii, socjologii i filozofii. Czytając liczne poradniki nabiorą większej pewności siebie, ale też życiowego optymizmu i sił witalnych. Wyjątkowo mocno przypadną im do gustu książki autorstwa Christel Petitcollin: „Jak mniej myśleć”, „Jak lepiej myśleć”, „Jak nie da sobą manipulować”. Zainspirowane twórczością autorki, doskonalić będą swoje życie wewnętrzne i nabiorą dystansu do własnych słabości.
PANNA 
W 2021 roku Panny, do tej pory czytające książki w formie tradycyjnej, otworzą się na nowe możliwości, jakie daje słuchanie audiobooków. Oddawać się lekturze będą podczas sprzątania, gotowania, jazdy samochodem- w zasadzie każdą przyziemną czynność wykorzystają do słuchania książek w wersji audio. Na jakie gatunki postawią? Przede wszystkim kryminał- szczególnie polski- wiosną odkryją kryminalną serię Kuźmińskich, wpadnie im w ucho też Max Czornyj i Katarzyna Bonda. Druga połowa roku przyniesie apetyt na reportaże- z naciskiem na te o tematyce wojennej.
WAGA ?
W Nowy Rok wejdą z mocnym postanowieniem zadbania o zdrowie swoje i swoich bliskich, stąd będzie w Wagach ogromne zainteresowanie literaturą dotyczącą zdrowego odżywania i stylu życia. Zajmą się poszukiwaniem książek o wegetarianizmie, jodze, medytacji. Sięgną po takie tytuły jak: „Wege- dieta roślinna w praktyce” Iwony Kibil i Danuty Gajewskiej, „Joga i ajurweda” Davida Frawley`a czy „Olejki eteryczne i aromaterapia” Eweliny Kuryłowicz. Z każdym miesiącem będą coraz bardziej wcielać w życie zawarte w książkach inspiracje. W drugiej połowie roku Wagi zapragną lekkiej, zabawnej literatury i ich wybór padnie na wszelkie komedie kryminalne, mocno przypadnie im do gustu Alek Rogoziński i Jacek Galiński.
SKORPION 
Nachodzący rok będzie dla Skorpionów zdecydowanie rokiem powieści historycznej. W mroźne styczniowe wieczory towarzyszyć im będzie Elżbieta Cherezińska, dzięki zanurzeniu się w wyjątkowe klimaty jej powieści, Skorpiony nim się obejrzą powitają wiosnę, która to przyniesie im miłość do Kena Folleta i jego twórczości. Kolejne miesiące będą mijać szybko i intensywnie z cyklem „Medyceusze” Matteo Strukula. Czy taka ilość historycznych tematów nie znudzi ostatecznie Skorpionów? Chyba nie, bo późną jesienią wezmą do rąk „Pokorę” Szczepana Twardocha, a ta jeszcze bardziej scementuje ich miłość do gatunku.
STRZELEC 
W 2021 roku Strzelce oddadzą się przyjemności czytania horrorów. Początkowe miesiące upłyną im na powieściach Stephena Kinga- sięgną po „To”, „Smętarz dla zwierzaków”, „Miasteczko Salem”. Wiosnę i lato przeznaczą na zgłębianie książek takich autorów jak William Peter Blatty- zachwycą się „Egzorcystą”, Jack Ketchum- w tym wypadku „Dziewczyna z sąsiedztwa” na długo pozostanie w ich pamięci. Przypadnie im do gustu również twórczość Ira Levina, a „Dziecko Rosemary” nie tylko przeczytają, ale też obejrzą film będący ekranizacją tej znakomitej powieści. Jesień i wczesna zima zastaną Skorpiony przy twórczości polskiego autora- Stefana Dardy.
KOZIOROŻEC 
W nadchodzącym roku Koziorożce postawią na kryminały, szczególnie te polskich pisarzy. Niezapomnianych emocji dostarczy im Wojciech Chmielarz, Katarzyna Puzyńska, Przemysław Piotrowski i Mieczysław Gorzka. Latem sięgną po literaturę Joanny Chmielewskiej i to właśnie w takim nurcie podążać będą przez resztę roku. Książki Królowej Polskich Kryminałów przeplatać będą takimi autorami jak Olga Rudnicka, Iwona Banach czy Marta Matyszczak. Pozycje Katarzyny Bereniki Miszczuk też nie pozostaną im obojętne- bo właśnie na ich czytaniu Koziorożce będą spędzać listopadowe i grudniowe wieczory.
P.s. Nieważne, spod jakiego znaku zodiaku jesteście, wróżka Izabela przewiduje dla Was dużo magii w codzienności 
 
 
 
/userfiles/horoskop 1.jpg
 
/userfiles/Horoskop 2.jpg
 
 
/userfiles/Horoskop 3.jpg