Aktualności

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

 


 


Pracuj z nami w bibliotece !


więcej>>

Świąteczne warsztaty w gminnych bibliotekach

 


więcej>>

Spotkanie autorskie Karoliną i Aleksnadrem Klaja

 


więcej>>

Konkurs dla dzieci na "Dzień Misia"

 


więcej>>

Spotkanie autorskie z Anną Kamińską

 


więcej>>

BEZPŁATNE ZAJĘCIA Z ROBOTYKI Z BIBLIOTECE

 


więcej>>

PLANSZOWE WTORKI W BIBLIOTECE W OWIŃSKACH

Jesteście gotowi na PLANSZOWE WTORKI? Ruszamy już od wtorku 14.09.2021 r.
Zapraszamy dzieci w wieku 7+ do wspólnego grania gwarantujemy dużo śmiechu i dobrej zabawy

 


Wystaw klubu "Impresja:" w bibliotece w Koziegłowach

 


Pożegnanie Lata na osiedlu Przylesie

Razem z Zarządem Osiedla Przylesie i Gminny Ośrodek Kultury "Sokół" żegnamy lato! Już 10 września zapraszamy na spotkanie z ulubienicą wszystkich naszych małych czytelników, Kici Kocią! Warsztaty poprowadzi niezastąpiona Bajanka. Zapraszamy !


ROZWIĄZANIE KONKURSU   " KSIĄŻKOWA PODRÓŻ"

ROZWIĄZANIE KONKURSU " KSIĄŻKOWA PODRÓŻ"

 

Konkurs "Książkowe Podróże" dobiegł końca. Gratulujemy Pani Alicji Sil i Pani Justynie Konińskiej za niezwykłe, pełne pasji recenzje wyjątkowych książek.
Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z recenzjami i sięgnięcia po proponowane pozycje. Wakacje trwają a podróże nigdy się nie kończą! 


więcej>>

 


 

 

 

UWAGA! Z powodu choroby prowadzącej zajecia 21.07.2021 zostają odwołane. Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy 11.08.2021

 

 

 

 


więcej>>

Od 14 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej i filiach będzie można ponownie wejść między półki i samemu wybrać książki do wypożyczenia!

Zapraszamy czytelników do korzystania z bogatego księgozbioru, który znów dostępny jest na wyciągnięcie ręki. Od poniedziałku 14 czerwca czytelnicy mogą samodzielnie szukać i wybierać książki bezpośrednio z półek.
Pomimo przywrócenia wolnego dostępu cały czas pozostają w mocy obowiązujące obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne, takie jak: dezynfekcja rąk, konieczność zakrywania ust i nosa, a także obowiązek zachowania dystansu 1,5 m pomiędzy osobami. W bibliotece może przebywać w jednym czasie ograniczona ilość osób. Prosimy o skrócenie czasu pobytu w placówce do niezbędnego minimum, tak aby zachować płynność ruchu i umożliwić skorzystanie ze zbiorów jak największej liczbie czytelników.  Zachęcamy również do korzystania z katalogu online, zamówień telefonicznych i meilowych.

Serdecznie zapraszamy!


Emerytura dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonaku, Renaty Laskowskiej.

31 maja na emeryturę odeszła wieloletnia dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonaku, Renata Laskowska. Przez 35 lat swojej pracy z pasją i zaangażowaniem działała na rzecz naszej biblioteki. Dbała o księgozbiór, komputeryzowała bibliotekę główną i filie, rozwijała czytelnictwo i sprawiła, że biblioteka stała się wielopokoleniowym miejsce spotkań mieszkańców gminy. Dziękujemy za lata ciężkiej pracy i życzymy dużo zdrowia, wielu chwil wytchnienia i energii do podejmowania nowych wyzwań. więcej>>

 


Kochane Mamy! Wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta.
P.s. A do poczytania, trochę z przymrużeniem oka, polecamy poniższą książkę.
/userfiles/dzień matki.jpg

Kochani, przed nami ostatni dzień Tygodnia Bibliotek . W tym roku mija on nam pod nazwą "Znajdziesz mnie w Bibliotece", a my w czasie jego trwania z radością pokazujemy Wam literaturę dotycząca przeróżnych hobby i zainteresowań.
Dziś zachęcamy do zapoznania się z tytułami odnoszącymi się do różnych dziedzin szeroko rozumianej sztuki- filmu, teatru , malarstwa, fotografii.Jeśli te dziedziny znajdują się w kręgu Waszych zainteresowań, to zapraszamy do naszych bibliotek po lekturę
P.s. Jaki jest Wasz ulubiony film? Sztuka teatralna? Obraz? Piszcie w komentarzach.
 
/userfiles/sztuka1.jpg
 

/userfiles/sztuka2.jpg

/userfiles/sztuka3.jpg

/userfiles/sport5(1).jpg

/userfiles/sztuka6.jpg

/userfiles/sztuka8.jpg

/userfiles/sport9(3).jpg

/userfiles/sztuka10.jpg


Witajcie w kolejnym dniu naszego wspólnego Tygodnia Bibliotek 
Od dłuższego czasu do łask powraca szycie, haftowanie, czyli najogólniej rzecz ujmując modowe hand- made.
W dobie szerokiej dostępności ubrań i innych tekstyliów, robótki ręczne , projektowanie i szycie ubrań i dodatków stały się pasją, a nie przykrą koniecznością. Jeśli chcecie nosić coś oryginalnego bądź wykonać dodatki do domu w niepowtarzalnym, Waszym stylu, rozpocznijcie przygodę z igłą, nitką, szydełkiem, a efekty mogą Was zaskoczyć .Początki mogą jednak być trudne, dlatego uprzejmie donosimy, że ZNAJDZIECIE W BIBLIOTECE książki traktujące o tejże szerokiej tematyce.
 
/userfiles/szycie1.jpg
 
/userfiles/szycie2.jpg

/userfiles/szycie3.jpg

/userfiles/szycie4.jpg

/userfiles/szycie5.jpg

/userfiles/szycie7.jpg

/userfiles/szycie8.jpg

/userfiles/szycie9.jpg

/userfiles/szycie10.jpg


więcej>>

Mimo, że Biblioteki kojarzą się z ciszą, my zaraz udowodnimy, że nawet i muzykę znajdziecie w Bibliotece, czyli zapraszamy na szósty dzień Tygodnia Bibliotek!
Muzyka towarzyszy nam od zawsze, dociera do nas z różnych źródeł, przywołuje wspomnienia, inspiruje, a w naszych bibliotekach znajdziecie książki o muzyce- możecie sięgnąć zarówno po literaturę dotyczącą konkretnego muzyka czy nurtu muzycznego jak i postawić swoje pierwsze kroki w nauce np. gry na gitarze.
Poniżej nasze przykładowe tytuły. Warto się z nimi bliżej zapoznać, być może dzięki nim odkryjecie w sobie nowy talent?
 
/userfiles/muzyka1.jpg

/userfiles/muzyka2.jpg

/userfiles/muzyka3.jpg

/userfiles/muzyka4.jpg

/userfiles/muzyka5.jpg

/userfiles/muzyka6.jpg

/userfiles/muzyka7.jpg

 


więcej>>

Witajcie w kolejnym dniu naszego Tygodnia Bibliotek. Lubicie podróże? Po kraju, po Europie, a może po całym świecie? Zanim wyruszycie w wojaże, zacznijcie od przystanku o nazwie BIBLIOTEKA, bo to tu właśnie znajdziecie całą masę książek związanych z zamiłowaniem do podróży (tych małych i tych dużych).
Każda podróż zaczyna się od marzeń. Czasem jest tak, że od zawsze jest w nas tęsknota za konkretnym celem, ale bywa też i tak, że jesteśmy niezdecydowani co do miejsca, w którym chcemy spędzić weekend czy wakacje. Bez względu jednak na to, do której grupy należycie, zacznijcie od przeglądu literatury. Książka to zawsze dobry pomysł, źródło inspiracji i motywacji do działania.
Poniżej przykładowe tytuły, które znajdziecie w naszych Bibliotekach, jak widzicie, naprawdę jest w czym wybierać.
P.S. Jakie jest Wasze największe podróżnicze wspomnienie? Podzielcie się w komentarzach!
 
/userfiles/podróż 1.jpg

/userfiles/podróż 2.jpg

/userfiles/podróż 2(1).jpg

/userfiles/podróż 5.jpg

/userfiles/podróż 6.jpg

/userfiles/podróż 7.jpg

/userfiles/podróż 9.jpg

/userfiles/podróż11.jpg

/userfiles/podróż 13.jpg

/userfiles/podróż14.jpg


Witajcie w kolejnym dniu Tygodnia Bibliotek 
Pyszne jedzenie to przyjemność, której ciężko sobie odmówić. Zanim jednak nasze zmysły będą mogły nacieszyć się doskonałym zapachem i smakiem potrawy, najpierw trzeba ją przygotować. Brzmi banalnie i prosto, ale czy zawsze tak jest? Gotowanie to sztuka, a sztuki trzeba się nauczyć, wszak nie każdy rodzi się szefem kuchni;) Mimo, że Internet pełen jest wiadomości dotyczących odżywiania, diet, przepisów kulinarnych, jednak to książka wygrywa, szczególnie, że w zdecydowanej większości przypadków literatura kulinarna jest pięknie wydana i bogata w niesamowite fotografie. Co cenicie w kuchni? Stawiacie na tradycję, czy może lubicie kulinarne eksperymenty? Co sprawia Wam większą radość? Gotowanie czy może jednak słodkie wypieki? Moglibyście zgłosić się do „MasterChef” czy stawiacie dopiero swoje pierwsze kroki? Tak czy owak, życzymy Wam apetytu na książki, które pomogą Wam zacząć przygodę z gotowaniem, a tym bardziej zaawansowanym- wznieść się na kulinarne szczyty
P.S. Ten post to świetna okazja do zaprezentowania swoich popisowych dań, nie krępujcie się więc i pokażcie w komentarzach, jakie cuda potraficie stworzyć na talerzu.
/userfiles/detoks1.jpg

/userfiles/detoks2.jpg

/userfiles/detoks4.jpg

/userfiles/detoks5.jpg

/userfiles/detoks6.jpg

/userfiles/detoks7.jpg

/userfiles/detoks8.jpg

/userfiles/detoks9.jpg

/userfiles/detoks10.jpg

/userfiles/detoks12.jpg

/userfiles/detoks13.jpg


więcej>>

Sport to zdrowie i nasi czytelnicy doskonale o tym wiedzą, dlatego też między jedną a drugą książką znajdują czas na aktywność fizyczną. Dziś, w ramach Tygodnia Bibliotek i akcji „Znajdziesz mnie w Bibliotece”, przybliżymy Wam księgozbiór dotyczący właśnie uprawiania sportów. W naszych bibliotekach znajdziecie literaturę dotyczącą biegania, kolarstwa, wspinaczki, kulturystyki, jogi, pilatesu, jazdy konnej, snowboardu, sztuk walki, a nawet gry w squasha czy badmintona. Jak widzicie, jest w czym wybierać. Być może chcielibyście spróbować którejś z wymienionych dziedzin, ale jakoś tak… nie było po drodze albo motywacji zabrakło albo nie wiedzieliście od czego zacząć- my Wam proponujemy zacząć od książki, zgodnie z zasadą, że najpierw teoria, potem praktyka. A za jakiś czas, kto wie, może jakieś zawody, a nawet mistrzostwa?:) Zanim jednak zostaniecie mistrzami w wybranej dziedzinie, trzeba wykonać ten najtrudniejszy pierwszy krok- niech on będzie przekroczeniem progu naszych wypożyczalni;)
P.s. Wieść gminna niesie, że są wśród Was osoby odnoszące sukcesy sportowe, ujawnijcie się i pochwalcie w komentarzach swoimi dokonaniami;)

/userfiles/sport 1.jpg

/userfiles/sport2.jpg

/userfiles/sport3.jpg

/userfiles/sport4.jpg

/userfiles/sport5.jpg

/userfiles/sport6.jpg

/userfiles/sport7.jpg

/userfiles/sport8.jpg/userfiles/sport13.jpg

/userfiles/sport14.jpg

/userfiles/sport15.jpg


więcej>>

Witajcie w drugim dniu tegorocznego Tygodnia Bibliotek .
Ogród to pasja łącząca wielu mieszkańców naszej gminy, a wiosna to czas, kiedy rośliny budzą się do życia. Nasi czytelnicy z kolei mają odrobinę mniej czasu na czytanie, pochłonięci sadzeniem, pieleniem, koszeniem i innymi czynnościami, jakich wymaga ogród. Uprawa roślin- bez względu na to, czy dotyczy ogromnego ogrodu czy skromniej- kwiatów goszczących na parapecie- zawsze wymaga solidnej dawki wiedzy, a nierzadko też po prostu inspiracji. Gdzie to wszystko znajdziecie? Oczywiście w Bibliotece! Poradniki dotyczące uprawy i pielęgnacji roślin przydadzą się zarówno początkującym entuzjastom zieleni jak i tym dużo bardziej zaawansowanym. Poczytacie, wdrożycie w życie, a potem będziecie się cieszyć efektami swojej pracy, może z jakąś dobrą książką w ręce?:)
P.s. A kto dumny ze swoich roślin, może się pochwalić w komentarzach .

/userfiles/ogród zdjecie.jpg

/userfiles/ogród zdjecie 2.jpg

/userfiles/ogród zdjęcie 3.jpg

/userfiles/ogród zdjęcie 4.jpg


więcej>>

Kochani, rozpoczynamy dziś TYDZIEŃ BIBLIOTEK, w tym roku pod hasłem "Znajdziesz mnie w Bibliotece", w ramach którego zaprezentujemy Wam książki nieco mniej popularne, ale dotyczące hobby i zainteresowań wielu z Was.
Jak śpiewały Fasolki: „Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma, a ja w domu mam chomika, kota, rybki oraz psa”. Może nie wszyscy mają aż tak bogaty inwentarz, ale prawda jest taka, że miłośników zwierząt wśród Was nie brakuje. Bez względu jednak na to, czy jesteście „psiarzami”, „kociarzami” czy może tworzycie podwodny świat pełen ryb, w naszych bibliotekach znajdziecie wiele ciekawych tytułów dotyczących hodowli i wychowania zwierzęcych przyjaciół. Literatury nie zabraknie też dla miłośników koni, papug czy gryzoni. Nawet jeśli wydaje Wam się, że o swoim zwierzaku wiecie już wszystko, warto sięgnąć po książkę ,poszerzyć swoje horyzonty, bo wiedzy przecież nigdy dość. A może nie posiadacie jeszcze żadnego zwierzaka i zastanawiacie się, który będzie najlepiej pasował do Was i Waszego trybu życia? Jeśli TAK, to najprawdopodobniej jest to idealny moment, by wpaść do Biblioteki i zaopatrzyć się w odpowiednie książki.
P.s. Pochwalcie się swoimi milusińskimi w komentarzach.
/userfiles/pies1.jpg
 
/userfiles/pies 2.jpg

/userfiles/pies3.jpg

/userfiles/ryby.jpg

/userfiles/pszczoły.jpg

/userfiles/koń1.jpg

/userfiles/konie.jpg

/userfiles/ptaki.jpg

/userfiles/akwarium.jpg

/userfiles/świnka 3.jpg

/userfiles/staw.jpg


Kochani! Z okazji Dnia Dziecka
składamy naszym Małym Czytelnikom najserdeczniejsze życzenia. A tym nieco starszym- by nigdy nie zatracili swojego wewnętrznego dziecka .
P.s. dziś na każdego Młodego Czytelnika czekają w naszych bibliotekach małe niespodzianki.
 
/userfiles/dzień dziecka.jpg

/userfiles/tydzień bibliotek.jpg


/userfiles/prezentacja lit.png