Spotkanie Mikołajkowe w Owińskach

Spotkanie Mikołajkowe w Owińskach

 06.12. w bibliotece w Owińskach odbyło się tradycyjne spotkanie mikołajkowe. Tym razem zgromadzone dzieci  miały okazję obejrzeć przedstawienie poznańskiego teatru „Krokodyl” pt. „Pastorałka”.


więcej>>

Jubileusz 70-lecia GBP w Czerwonaku

Jubileusz 70-lecia GBP w Czerwonaku

 14 września 2018r. w Centrum Kultury Koziegłowy , odbył się uroczyście jubileusz 70-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej. Jednym z elementów uzupełniających ten jubileusz była wystawa w fotografii,  oraz kroniki Dokumentacji Życia Społecznego „Biblioteka dawniej i dziś” którą można zwiedzać w CK do 20 września .

 


więcej>>

Biesiada w bibliotece w Owińskach

Biesiada w bibliotece w Owińskach

25.05 br. w sali biblioteki w Owińskach odbyła się biesiada  poetycko- muzyczna z udziałem seniorów z Owińsk.Wspólnie wspominaliśmy Wisławę Szymborską, J. Tuwima oraz K.I Gałczyńskiego. Uroczystość uświetnił występ  p. Stanisława Kaczmarka i akompaniament  p. Henryka Weredy.Odjazdowy bibliotekarz 2018

Odjazdowy bibliotekarz 2018

 Słoneczna sobota upłynęła nam pod znakiem rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz” i majówki orgaznizowanej razem z osiedlem Przylesie. Nasi wspaniali kolarze dotarli zmęczeni ale szczęśliwi i pełni energii na dalsze świętowanie. więcej>>

Krzesimir Dębski w Koziegłowach

Krzesimir Dębski w Koziegłowach

  Wyjątkowe spotkanie z Krzesimirem Dębskim i Piotrem Szelągowskim, prezesem Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kresowego, odbyło się w czwartek 10 maja w bibliotece w Koziegłowach w CKiR. Przyczynkiem do rozmowy była książka Krzesimira Dębskiego „Nic nie jest w porządku. Wołyń moja historia rodzinna” w której opisał dzieje i historię swojej rodziny na tle historycznych wydarzeń na Kresach Wschodnich.


więcej>>

Wystawa uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej

Wystawa uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej

Serdecznie zapraszamy do filii w  Owińskach na wystawę prac plastycznych wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej. Wszystkie dzieła cechuje radosna kolorystyka, a wśród nich można zobaczyć prace zainspirowane poznańskimi zabytowymi budynkami. Obrazy powstały pod kierunkiem Pani Beaty Kraus, a podziwiać je będzie można do 30.05. br.


więcej>>

 


Marek Rezler w bibliotece w Owińskach

Marek Rezler w bibliotece w Owińskach

 
     23.04.br. w bibliotece w Owińskach odbyło się spotkanie z Markiem Rezlerem, wybitnym historykiem, autorem wielu znaczących publikacji naukowych. Nasz gość w bardzo przystępny sposób przybliżył młodzieży temat egzystencji Polaków podczas zaborów i uświadomił słuchaczom, jakie czynniki wpłynęły na sukces Powstania Wielkopolskiego. 


więcej>>

Wędrówki po bibliotece w Owińskach

Wędrówki po bibliotece w Owińskach

28.03 br. w bibliotece w Owińskach odbyły się kolejne „Wędrówki po bibliotece”.


więcej>>

Wernisaż wystawy  "Nasi przyjaciele z Puszczy Zielonka"

Wernisaż wystawy "Nasi przyjaciele z Puszczy Zielonka"20 marca 2018 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonaku filia Koziegłowy odbył się wernisaż wystawy Bogusława Kaźmierczaka pt. „Nasi przyjaciele z Puszczy Zielonka”

 

 


więcej>>

Rowerem po Bajkale

Rowerem po Bajkale


Miłośników podróży i pięknych zdjęć Dyskusyjny Klub Książki w Koziegłowach zaprasza na wyjątkowe spotkanie. Niezapomniane wspomnienia Jakuba Rybickiego i porażające swą urodą zdjęcia, umilą nam środowe przedpołudnie, już 28 marca w bibliotece w Koziegłowach. Przybywajcie po bezpłatne wejściówki do naszych książnic, będzie się działo. Więcej o Jakubie możecie poczytać, i co nieco poodglądać, na jego stronie  www.jakubrybicki.pl

                 


więcej>>

Szancer w bibliotece w Owińskach

Szancer w bibliotece w Owińskach

   Biblioteka w Owińskach serdecznie zaprasza na wystawę ilustracji Jana Marcina Szancera, która została zorganizowana z okazji 45. rocznicy śmierci artysty.

   Dzięki uprzejmości naszych czytelników oraz zasobom wszystkich filii GBP w Czerwonaku udało się nam zgromadzić pokaźny zbiór  ilustrowanych przez artystę książek, z których najstarsza - ”Pali się” J. Brzechwy została wydana w 1949 roku.

   Jan Marcin Szancer zilustrował ponad 200 książek, w tym „ Akademię pana Kleksa” J. Brzechwy, zbiór wierszy „ Brzechwa Dzieciom”, „Lokomotywę” J. Tuwima, „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza oraz  „Trylogię” H. Sienkiewicza. Te oraz inne dzieła artysty będzie można podziwiać w naszej bibliotece do końca kwietnia br. 


Artyści w Owińskach

Artyści w Owińskach

    22 marca br. w bibliotece w Owińskach odbyło się spotkanie klubu „Impresja”, podczas którego lokalni artyści zaprezentowali swoje nowe obrazy  o tematyce wiosennej oraz letniej.

Goście wysłuchali także prezentacji na temat twórczości J.M. Szancera, oraz  obejrzeli wystawę ilustracji wybitnego grafika.

   Prace „Impresjonistów” będzie można podziwiać w naszej bibliotece do końca maja br.

   


                            Wystawa fotografii Bogusława Kaźmierczaka
                              „Nasi przyjaciele w Puszczy Zielonce”Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonaku-filia Koziegłowy zaprasza na wystawę fotografii Bogusława Kaźmierczaka pt.  „Nasi przyjaciele w Puszczy Zielonce”. Na zdjęciach będziemy mogli podziwiać piękno przyrody naszej puszczy, szczególnie zwierząt i poznać autora fotografii.  Uroczyste otwarcie wystawy będzie miało miejsce 20 marca 2018 roku i zostanie wzbogacone prelekcją ornitologa, Andrzeja Przygodzkiego.  

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Wystawa będzie otwarta do dnia 27.04.2017

 

 


Ferie w Bibliotece!!!

Ferie w Bibliotece!!!


więcej>>