Wystawa uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej

Wystawa uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej

Serdecznie zapraszamy do filii w  Owińskach na wystawę prac plastycznych wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej. Wszystkie dzieła cechuje radosna kolorystyka, a wśród nich można zobaczyć prace zainspirowane poznańskimi zabytowymi budynkami. Obrazy powstały pod kierunkiem Pani Beaty Kraus, a podziwiać je będzie można do 30.05. br.


więcej>>

 


Rowerem po Bajkale

Rowerem po Bajkale


Miłośników podróży i pięknych zdjęć Dyskusyjny Klub Książki w Koziegłowach zaprasza na wyjątkowe spotkanie. Niezapomniane wspomnienia Jakuba Rybickiego i porażające swą urodą zdjęcia, umilą nam środowe przedpołudnie, już 28 marca w bibliotece w Koziegłowach. Przybywajcie po bezpłatne wejściówki do naszych książnic, będzie się działo. Więcej o Jakubie możecie poczytać, i co nieco poodglądać, na jego stronie  www.jakubrybicki.pl

                 


więcej>>

Szancer w bibliotece w Owińskach

Szancer w bibliotece w Owińskach

   Biblioteka w Owińskach serdecznie zaprasza na wystawę ilustracji Jana Marcina Szancera, która została zorganizowana z okazji 45. rocznicy śmierci artysty.

   Dzięki uprzejmości naszych czytelników oraz zasobom wszystkich filii GBP w Czerwonaku udało się nam zgromadzić pokaźny zbiór  ilustrowanych przez artystę książek, z których najstarsza - ”Pali się” J. Brzechwy została wydana w 1949 roku.

   Jan Marcin Szancer zilustrował ponad 200 książek, w tym „ Akademię pana Kleksa” J. Brzechwy, zbiór wierszy „ Brzechwa Dzieciom”, „Lokomotywę” J. Tuwima, „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza oraz  „Trylogię” H. Sienkiewicza. Te oraz inne dzieła artysty będzie można podziwiać w naszej bibliotece do końca kwietnia br. 


Artyści w Owińskach

Artyści w Owińskach

    22 marca br. w bibliotece w Owińskach odbyło się spotkanie klubu „Impresja”, podczas którego lokalni artyści zaprezentowali swoje nowe obrazy  o tematyce wiosennej oraz letniej.

Goście wysłuchali także prezentacji na temat twórczości J.M. Szancera, oraz  obejrzeli wystawę ilustracji wybitnego grafika.

   Prace „Impresjonistów” będzie można podziwiać w naszej bibliotece do końca maja br.

   


                            Wystawa fotografii Bogusława Kaźmierczaka
                              „Nasi przyjaciele w Puszczy Zielonce”Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonaku-filia Koziegłowy zaprasza na wystawę fotografii Bogusława Kaźmierczaka pt.  „Nasi przyjaciele w Puszczy Zielonce”. Na zdjęciach będziemy mogli podziwiać piękno przyrody naszej puszczy, szczególnie zwierząt i poznać autora fotografii.  Uroczyste otwarcie wystawy będzie miało miejsce 20 marca 2018 roku i zostanie wzbogacone prelekcją ornitologa, Andrzeja Przygodzkiego.  

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Wystawa będzie otwarta do dnia 27.04.2017

 

 


Ferie w Bibliotece!!!

Ferie w Bibliotece!!!


więcej>>