Dzień Kobiet


Zapraszamy na wspólne spędzenie Dnia Kobiet z Gminną Biblioteką Publiczną w Czerwonaku. Zaprzyjaźniona Grupa Teatralna BAJ z Dopiewa zaprezentuje dwa spektakle, " Sądny Dzień" i "Sceny z życia wzięte". Wejściówki w cenie 3 zł. do nabycia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonak oraz filiach.

Sądny Dzień" autorki Anny Blaschke i reżyserii Piotra Witonia to groteska, która opowiada w zabawny sposób o spotkaniu w sądowej poczekalni osób oczekujących na swoje rozprawy. W rozmowach ukazują w krzywym zwierciadle najróżniejsze przywary ludzkie.


Koło Teatralne „BAJ” powstało w lutym 2007r. Grupa wyłoniła się z działającego przy Bibliotece Klubu Seniora „Promyk”, a pierwsze aktorskie umiejętności kształciła pod kierunkiem Tomasza Kruczka, miejscowego artysty i pedagoga. Po kilku latach grupę przejęła Mariola Ryll-Krystianowska, aktorka Teatru Animacji w Poznaniu. Obecnie prowadzi ją Piotr Witoń, także aktor. W swoim repertuarze ma wiele krótkich scenek teatralnych, kabaretowych czy opierających się na konwencji teledysku, a także kilka większych przedstawień – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Podczas swojej, kilkuletniej już kariery, grupa uczestniczyła w wielu konkursach i przeglądach, zarówno na terenie Gminy, jak i poza jej granicami. BAJ ma za sobą również pierwsze występy zagraniczne, w zaprzyjaźnionej gminie Szaterniki na Litwie.


Powrót