Jubileusz 70-lecia GBP w Czerwonaku

Jubileusz 70-lecia GBP w Czerwonaku

 14 września 2018r. w Centrum Kultury Koziegłowy , odbył się uroczyście jubileusz 70-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej. Jednym z elementów uzupełniających ten jubileusz była wystawa w fotografii,  oraz kroniki Dokumentacji Życia Społecznego „Biblioteka dawniej i dziś” którą można zwiedzać w CK do 20 września .

 


Zamysłem jaki nam towarzyszył w przygotowaniu wystawy, i wydaniu książki było opowiedzenie historii biblioteki od 1948 roku aż po współczesność.
70-letnia działalność biblioteki to głównie powiększenie zasobów książek, oraz popularyzacje czytelnictwa  Byliśmy też inicjatorami licznych imprez kulturalnych: min. spotkań z pisarzami, podróżnikami, a także ludźmi z pasją, dyskusyjnych klubów książki, akcji czytelniczych, inicjatyw wydawniczych, prelekcji, wystaw, konkursów, koncertów, warsztatów, szkoleń i wielu różnorodnych działań edukacyjnych, co spotyka się zawsze z dużym zainteresowaniem. 

Był  tort i były prezenty – jak przystało na urodziny.  Jubileusz uczczono z przytupem i sporą dawką humoru . W ten szczególny dzień, zebrali się kierownicy, pracownicy byli i obecni biblioteki, zaproszeni goście, dyrektorzy bibliotek miejsko-gminnych, WBP i CAK w Poznaniu, uczestnicy Dyskusyjnych Klubów Książki, jak również lokalni poeci i klub malarzy ”Impresja”, czytelnicy i mieszkańcy. Wyświetlono przygotowany specjalnie na tę okazję krótki film o bibliotece. Podczas oficjalnej części jubileuszu, nie zabrakło przemówień, chwil wzruszeń i podziękowań.

Były kwiaty, książki,  Pan Henryk Kijanowski – Przyjaciel biblioteki, obdarował bibliotekę, oraz odpowiedzialną za niemal 40 lat pracy w tychże murach dyrektor GBP wspaniałymi obrazami,   przez siebie malowanymi.  Wójt gminy Czerwonak P. Jacek Sommerfeld przekazał aparat fotograficzny, przedstawiciele Rady Gminy Czerwonak z  przewodniczącym P. Marcinem Wojtkowiakiem, pamiątkową tablicę.  Pragniemy złożyć gorące podziękowanie za przybycie na nasze święto i uczestnictwo w życiu biblioteki.

Część oficjalną zwieńczył koncert w wykonaniu zespołu pieśni i tańca” Lusowiaków”.

 

Z okazji jubileuszu biblioteki została wydana książka „Moja Biblioteka To…”

którą można nabyć w bibliotece i naszych filiach bibliotecznych.

www.biblioteka.czerwonak.pl

  Renata Laskowska

                                                                                                           dyr. GBP Czerwonak

Powrót