Narodowe Czytanie - relacja

Narodowe Czytanie - relacja

 

 

Czytamy "Wesele " Stanisława Wyspiańskiego

 

 

 


2 września 2017 roku na sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach odbyło się Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego – akcja organizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwonaku. Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Czerwonak Jacek Sommerfeld, który wspólnie z Jakubem Szymczakiem – pracownikiem Urzędu Gminy przeczytał fragment „Wesela”. Na scenie wystąpili również radni – Karolina Wasilewska-Waligórska i Wojciech Skrzekut oraz czytelnicy i sympatycy Gminnej Biblioteki Publicznej – Olga Bronikowska, Natalia Gilicka, Anna Mioduszewska i Genowefa Nowak, a także gość specjalny – Andrzej Lajborek – aktor Teatru Nowego w Poznaniu. Najmłodszym uczestnikiem spotkania był Janek Kamiński, który przedstawił na scenie swój autorski monodram. W sumie przeczytaliśmy kilkanaście scen dramatu, również pisanego alfabetem Braille'a (Katarzyna Szukalska) oraz w tłumaczeniu na język migowy (Dominika Wasilewska). Uczestnicy naszego wydarzenia mieli również okazję posłuchać utworów w wykonaniu zespołu muzycznego z Owińsk, prowadzonego przez Henryka Weredę. Imprezę poprowadził Marcin Wawrzyniak.
Narodowemu Czytaniu towarzyszyła wystawa malarstwa Klubu „Impresja”, działającego od ponad 12 lat przy filii GBP w Owińskach. Wystawę tę, zatytułowaną „Wiejskie krajobrazy”, można podziwiać do końca września przy bibliotece w Koziegłowach.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do wspólnego świętowania Narodowego Czytania. Liczymy na obecność podczas kolejnej edycji, na którą już dziś zapraszamy.

 


Powrót