Nowi czytelnicy

Nowi czytelnicy

            W dniu 14 maja 2018r. uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im. Hansa Christiana Andersena w Bolechowie – Osiedlu zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki.


 

        Wcześniej dzieci uczestniczyły w lekcji bibliotecznej, gdzie wysłuchały informacji jak powstaje książka i kto ją tworzy. Rozpoznawały baśniowych bohaterów, dowiedziały się na co skarżą się lekturki i jak postępować z książką, żeby jej nie zniszczyć. W związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie  obejrzeli okolicznościową wystawę książek i poznały najważniejsze daty z historii naszego kraju.

        W bibliotece uczniowie  wykazali się wiedzą na temat książki i podzielili się refleksjami na temat czytania. Po złożonym przyrzeczeniu, dyrektor szkoły, pani Marzena Zmyśna dokonała aktu pasowania za pomocą ogromnej zakładki.

Dzieci pięknie podziękowały za przyjęcie ich do grona czytelników i obiecały, że będą częstymi gośćmi w bibliotece. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia otrzymały upominki i dyplomy. Dla niektórych, od tego dnia, rozpoczęła się wielka przygoda z książką. Mamy nadzieję, że wytrwają w swoim postanowieniu.

 

                                                                                     Karolina Mihilewicz

                                                                             Małgorzata Więckowska


Powrót