Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w bolechowskiej podstawówce

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w bolechowskiej podstawówce

W dniu 28.09.2018 roku w Szkole Podstawowej im. Hansa Christiana Andersena w Bolechowie – Osiedlu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Młodzież słuchała  książek czytanych przez nauczycieli. W tym roku spośród wybranych przez uczniów klas starszych lektur dominowała tematyka patriotyczna, ze względu na przypadające 100 -  lecie niepodległości .


W oddziale przedszkolnym natomiast zebrali się najmłodsi czytelnicy, aby posłuchać opowiadania o małej Zuzi, która wszystkimi chciała się opiekować, czasami nawet pomimo protestów  osób poszkodowanych. Zuzia wcielała się w postać pielęgniarki i udzielała pomocy  zwierzątkom. Książkę pani Renaty Piątkowskiej z wielkim wyczuciem przeczytał gość specjalny naszego spotkania – pani pielęgniarka, która w przerwach opowiadała dzieciom o swojej pracy i pomocy, jakiej mogą oczekiwać  z jej strony.  Spotkanie, przygotowane przez panie bibliotekarki,  przebiegło w miłej atmosferze i wesołej zabawie – dzieci wspólnie rozwiązywały  krzyżówkę,  losując hasła z kieszeni pani pielęgniarki. Zawartość kieszeni była dla milusińskich dużą zagadką .

Cel główny – promocja czytelnictwa i zachęcenie do głośnego czytania został zrealizowany.

 

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji

                                                                                               Karolina Mihilewicz

                                                                                               Małgorzata Więckowska

 

 


Powrót