TANYA VALKO

Magdalena Witkiewicz

SPOTKANIE- KLUB CZYTELNICZY DOROSŁYCH

POKAZ SLAJDÓW KOLEJ TRANSSYBERYJSKA

11 kwietnia 2019r. w bibliotece w Owińskach, zapraszamy na pokaz slajdów pt. Kolej Trassyberyjska. Będzie to kolejne spotkanie z biurem podróży "Szerokie Tory"

WYSTAWA W FILII W OWIŃSKACH

Filia w Owińskach serdecznie zaprasza na wystawę pt. "RADOŚĆ".  Zdjęcia udostępnił  Zakład Opiekuńczo - Leczniczy i Rehabilitacji Medycznej w Owińskach. Prace wykonali podopieczni zakładu. Bardzo dziękujemy.

Wystawa ilustracji Bohdana Butenki

W tym roku w filii w Owińskach przypominamy postać jednego z najczęściej nagradzanych polskich rysowników, ilustratorów i grafików – Bohdana Butenki.

Ten znakomity autor komiksów oraz książek, a także scenarzysta, projektant lalek i dekoracji dla teatrów lalkowych, swój dyplom Akademii Sztuk pięknych w Warszawie obronił w pracowni Jana Marcina Szancera.

Karierę artystyczną rozpoczął w 1955 roku jako redaktor artystyczny w wydawnictwie Nasza Księgarnia. Tworzył ilustracje do czasopism dla dzieci: Miś, Świerszczyk, Płomyczek, Płomyk.

Opracował graficznie i zilustrował ponad 200 książek (własnych i cudzych). Do jego działalności artystrycznej należy też tworzenie scenografii teatralnych, jest także  autorem scenografii do  Kabaretu Starszych Panów. Przez około dwadzieścia lat współpracował z Telewizją Polską.

Rozstrzygnięcie konkursu na Wiersz o tematyce miłosnej

Projekt "Mała książka - wielki człowiek" w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonaku

Po wielkich sukcesach projektu bookstartowego na oddziałach położniczych w całej Polsce Instytut Książki rozpoczyna nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze otrzymają nie tylko rodzice nowo narodzonych dzieci w szpitalach, ale także trzylatki, które odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji.