Aktualności

Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonaku oraz filie pracują "za zamkniętymi drzwiami"

od 1 grudnia 2020 roku do odwołania

WYPOŻYCZENIA TYLKO PO WCZEŚNIEJSZYM ZAMÓWIENIU !

telefonicznym, mailowym lub za pomocą systemu mak+

Na podstawie § 6 ust. 11a rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii wprowadzono ograniczenie prowadzenia działalności przez biblioteki publiczne i naukowe, działające samodzielnie lub wchodzące w skład innej instytucji kultury, polegające na zakazie:

– udostępniania zbiorów czytelnikom i użytkownikom,

– organizacji wydarzeń z udziałem publiczności z wyłączeniem działań prowadzonych za pomocą środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość (online).

Biblioteka Narodowa, zgodnie z ust. 11b wymienionego powyżej rozporządzenia, rekomenduje udostępnianie zbiorów na zewnątrz budynków, które mają być zamknięte dla użytkowników. Udostępnienie może odbyć się przed wejściem do budynku biblioteki. Zbiory w tym przypadku muszą być przekazywane z maksymalnym ograniczeniem kontaktów bezpośrednich. Nie wolno dopuścić do tworzenia kolejek przed budynkiem biblioteki.

Przychylając się do tej rekomendacji, Gminna Biblioteka Publiczna
w Czerwonaku oraz filie w Koziegłowach, Owińskach i Bolechowie wprowadzają następujący sposób wypożyczania zbiorów:

– czytelnik zamawia telefonicznie, mailowo lub poprzez system MAK+, wybrane publikacje,

– bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia czytelnika umawia z nim termin odbioru na konkretną godzinę,

– bibliotekarz rejestruje zbiory na koncie użytkownika i przygotowuje paczkę z zamówionymi egzemplarzami,

– o umówionej godzinie bibliotekarz przekazuje paczkę czytelnikowi, tzn. zostawia ją  na stoliku przed wejściem, którą czytelnik odbiera i zostawia ewentualnie zwroty.

Numery telefonów oraz e-maile do kontaktu:

GBP Czerwonak: tel. 61 41529 73                gbp@biblioteka.czerwonak.pl

F .Koziegłowy : tel.  61 8128 649                  kozie@biblioteka.czerwonak.pl

F. Owińska :  tel.  61 415 29 74                     owinska@biblioteka.czerwonak.pl

F. Bolechowo: tel. 534 727 337                     bolechowo@biblioteka.czerwonak.pl

Biblioteki w Czerwonaku Koziegłowach i Owińskach

Zamówienia książek telefoniczne w godzinach

poniedziałek, wtorek, środa i piątek 9:00 – 11:00
czwartek 12:00 – 14:00

Godziny otwarcia bibliotek dla czytelników - wydawanie książek :  
poniedziałek wtorek, środa i piątek, w godzinach: 11:00 – 15:00
czwartek: 14:00-18:00


 

Biblioteka w Bolechowie:

Zamówienia książek telefonicznie oraz wydawanie czytelnikom w godzinach
poniedziałek 9:00 – 12:00
wtorek 15:00 – 18:00
czwartek 9:00-12:00


Planowane wydarzenia online odbędą się bez zmian, zapraszamy na profile na Facebooku i Instagramie oraz kanał na YouTube. Szczegóły www.biblioteka.czerwonak.pl

 

                                Życzymy dużo zdrowia i do zobaczenia                   

                                                           Dyrektor GBP   Renata Laskowska


Horoskop Czytelniczy

Już w najbliższy poniedziałek 30.11.2020r sprawdźcie, co "czytelniczego" czeka Was w nadchodzącym, 2021 roku!

/userfiles/Andrzejki.jpg


Dzień Pluszowego Misia

25 listopada to święto ulubionej przytulani wszystkich dzieci, bohatera książek i filmów, Dzień Pluszowego Misia.???? W Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonaku i filiach co roku celebrujemy to święto. Odbywają się z tej okazji przedstawia, konkursy lekcje biblioteczne. W tym roku, z uwagi na sytuacje związana z pandemią, zapraszamy na obchody tego dnia online. Zaczynamy filmem, który jest podsumowaniem naszych działań z okazji Dnia Misia z kilku ostatnich lat. Zapraszamy !


Dzień Pluszowego Misia

Kochani, dziś obchodzimy Dzień Pluszowego Misia!
Skąd się wzięło to święto? Otóż właśnie 25 listopada przypada rocznica powstania tej zabawki. Historia głosi, że w 1902 roku, prezydent USA, Teodor Roosvelt uczestniczył w polowaniu, na kórym postrzelono małego niedźwiedzia. Roosvelt kazał uwolnić zwierzę, a wkrótce po tym ukazał sie komiks przedstawiający to zdarzenie. Obejrzał go jeden z producentów zabawek i wpadł na pomysł stworzenia pluszaka, od tej pory zwanego Teddy Bear.
Cała historia liczy juz ponad 100 lat, a pluszowy miś towarzyszy kolejnym pokoleniom dzieci (i dorosłych w sumie też). Misie bywają różnej wielkości, różnego koloru, ale jedno pozostaje niezmienne- są symbolem ciepła i dzieciństwa wielu z nas, a Kubusia Puchatka, Misia Yogi czy Paddingtona znają wszyscy!:)
P.s. Ten na zdjęciu to Stefan, prezent od mojego męża. Miś liczy już prawie 13 lat i wiernie pilnuje książek:) Pochwalcie się w komentarzach swoimi misiami, a także ich historią, niech nasze Misie wiedzą, że o nich pamietamy .
/userfiles/Miś.jpg

Dzień Pluszowego Misia i miś Paddington

Dzień Pluszowego Misia!

Zapraszamy na fragment opowieści o dobrze wychowanym misiu, wprost z najmroczniejszych zakątków Peru. Miś zwany Paddington to jeden z najpiękniejszych przykładów literatury dziecięcej, która ani trochę się nie zestarzała.
Dzień Czernego Kota

Witajcie w Dniu Czarnego Kota
Już od trzynastu lat, 17 listopada obchodzimy to święto, które swój początek ma we Włoszech. Powstało by walczyć z uprzedzeniami względem czarnych kotów, które Włosi uznają za niesamowicie pechowe zwierzęta, podobnie z resztą jak liczbę 17 stąd właśnie wśród obrońców zwierząt zrodził się pomysł, by poprzez ustanowienie takiego dnia, walczyć z zabobonami dotyczącymi czarnych kotów. Idea ma swój głębszy sens, jest również zachętą do adopcji tych właśnie zwierzaków- na przekór stereotypom .
Co prawda, formalnie tylko czarne koty dziś świętują, ale nie bądźmy schematyczni i pozwólmy świętować i tym szarym, i łaciatym, białym, rudym, tym żyjącym w domach, na wolności, ale też tym bajkowym, baśniowym, niech nasze świętowanie nie zna ograniczeń .
Kiedyś najbardziej znanym bajkowym kotem był chyba ten "w butach" i może jeszcze Kot Filemon. Czasy się zmieniły i na podium stoi dziś...Kicia Kocia.To w świecie bajek bezapelacyjna Kocia Gwiazda, dzieci uwielbiają czytać o przygodach stworzonej przez Anitę Głowińską, przemiłej kotki.
Kicia Kotka, ale też inne bajkowe koty polecają się dzieciom do czytania .
P.s A kto z Was ma kota, niech się pochwali z dumą w komentarzach .
/userfiles/Kicia Kocia 1.jpg
 
 
/userfiles/Kici Kicia 3.jpg

/userfiles/Kici Kocia 4.jpg


Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Dzień dobry 
16 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji:) Święto zostało ustanowione w 1995 roku, z inicjatywy UNESCO, podczas podpisania "Deklaracji dotyczącej zasad tolerancji". Deklaracja przewiduje, że tolerancja to nie tylko wymóg moralny, ale również prawny i polityczny, a istotą i celem jej jest rozpowszechnianie na świecie kultury pokoju.
Wszyscy możemy zmieniać świat na lepsze poprzez własne postępowanie. Szczególnie ważne jest, by w dzieciach budować postawę tolerancji, akceptacji i równości. Wychowując je w atmosferze wzajemnego szacunku i otwartości wobec innych osób, przyczyniamy się do pozytywnych zmian w całym społeczeństwie.
P.s. "Bajki filozoficzne" Michel`a Piquemal`a polecają sie w tym temacie.
 
/userfiles/dzień tolerancji.jpg

Uwaga - biblioteki nieczynne

 


Dyskusyjne Kluby Książki wznawiają swoja działalność!

 


Kolejna edycja projektu "Mała książka- wielki człowiek" !

Kolejna edycja projektu "Mała książka- wielki człowiek" !

 Każde dziecko w wieku przeszklonym (2014-2017), które odwiedzi Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwonaku lub jej filie otrzyma wyprawkę, w której dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

 


więcej>>

Wystawa prac Klubu Impresja i spotkanie z poetką Alicją Krawiec

 


więcej>>

 


Książki do zabawy: "Księżycowe opowieści"

Książki do zabawy: "Księżycowe opowieści"

W dzisiejszym filmie w ramach cyklu "Książki do zabawy" pokażemy wam jak zrobić księżycowa kołyskę. 


Na warsztat wzięliśmy cudowne książki w których księżyc odgrywa znaczącą rolę.

1. "Księżyc. Noc dookoła świata" Britta Teckentrup, Patricia Hegarty. Wydawnictwo Wilga.

2. "Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy" Monika Utnik-Strugała, Małgorzata Piątkowska. Wydawnictwo Nasza Księgarnia

3. "Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham" Sam McBratney. Wydawnictwo Egmont Polska 

Dzielcie się z nami waszymi pomysłami, pracami i zabawami, możecie je wysyłać na nasze biblioteczne maile lub wstawiać zdjęcia pod postem na Facebook. 

Pod koniec każdego letniego miesiąca wybierzemy 3 prace które nagrodzimy małymi upominkami. Spędźmy wspólnie wakacje bawiąc się książkami.


więcej>>

Książki do zabawy: wakacyjny cykl

Książki do zabawy: wakacyjny cykl

SPĘDŹMY WSPÓLNIE WAKACJE BAWIĄC SIĘ KSIĄŻKAMI !!!

W te wakacje zainspirujemy was i wasze dzieci do zabawy literaturą. Pokażemy wam, że książki nie służą jedynie do czytania ale są źródłem niewyczerpanych pomysłów na prace plastyczne i spędzanie wspólnie czasu wolnego.

Dzielcie się z nami waszymi pomysłami, pracami i zabawami, możecie je wysyłać na nasze biblioteczne maile lub wstawiać zdjęcia pod postem na Facebook.

Pod koniec każdego letniego miesiąca wybierzemy 3 prace które nagrodzimy małymi upominkami

ZAPRASZAMY!


więcej>>

Dzień Ochrony Środowiska

 

5 czerwca to Dzień Ochrony Środowiska ?

Każdy z nas może, w mniejszym lub większym stopniu zadbać o naszą planetę, począwszy od swojego bliskiego otoczenia, miejsca, w którym mieszka czy pracuje. To, w jaki sposób żyjemy teraz, przekłada się na to, jak będą żyły nasze dzieci, wnuki itd.

Globalne środowisko z roku na rok boryka się z coraz większymi problemami, które bardzo często wynikają z naszych wieloletnich, w zasadzie wielopokoleniowych błędów i zaniedbań. Jeśli się szybko nie ockniemy, za jakiś czas może być już za późno. Już teraz na całym świecie dzieją się rzeczy straszne- ogromne, wyniszczające pożary, wymierające gatunki zwierząt, coraz mniej wody w oceanach- to tylko kilka problemów, jakie dotykają nas w ostatnich latach. Jest źle, jest bardzo źle, ale! możemy jeszcze coś z tym wszystkim zrobić- i na poziomie globalnym i na tym naszym, jednostkowym.

 

Chyba już każdy z nas spotkał się z ideą „zero waste”. Mówiąc w skrócie oznacza to nie marnować, albo przynajmniej marnować mniej. Chodzi o ty, by swoimi codziennymi wyborami starać się produkować jak najmniej śmieci, by być bardziej eco, bo codziennie wybory mają znaczenie;) Więcej o zero waste można poczytać tutaj: http://zero-waste.pl/

 

Biblioteka dysponuje literaturą dotyczącą ochrony środowiska i idei zero waste, zarówno dla dużych jak i mniejszych czytelników;) Zapraszamy:)


Polecamy ciekawe i wartościowe książki o tym co się dzieje w Stanach Zjednoczonych

Jeśli chcecie się na chwile zatrzymać nad tym co dziej się w Stanach Zjednoczonych i jak na to wszystko reagować, to zachęcamy do sięgnięcia po ciekawe, wartościowe i rzetelne opowieści o rasizmie, niewolnictwie, segregacji rasowej, abolicjonizmie, konfliktach społecznych i kolonializmie.
Większość proponowanych ksiażek jest dostępna w naszych gminnych bibliotekach.

Proponujemy również znakomity dokument, "Nie jestem twoim murzynem" ( do obejrzenia za darmo na stronie https://ninateka.pl/f…/nie-jestem-twoim-murzynem-raoul-peck…) który otrzymał m. in nagrodę BAFTA i nominację do Oskara. Reżyser wykorzystuje w filmie niepublikowane dotąd fragmenty niedokończonej książki Remember This House Jamesa Baldwina, słynnego afroamerykańskiego powieściopisarza i eseisty. Książka i dokument przedstawiają historie następujących po sobie zabójstw trzech przyjaciół Baldwina: Medgara Eversa, Malcolma X i Martina Luthera Kinga.

 


NOWA GRUPA NA FACEBOOK CZERWONAK

Serdecznie zapraszamy na nowo powstałą grupę czytelniczą

na FB CZERWONAK CZYTA

https://www.facebook.com/groups/780652522426473/


UWAGA NOWE NUMERY TELEFONÓW

 

U W A G A !!!

W związku ze zmianą systemu operatora sieci telefonicznej

informujemy o nowych numerach telefonów

BIBLIOTEKA W CZERWONAKU TEL. 61 415-29-73

BIBLITEKA W OWIŃSKACH TEL.        61 415-29-74

BIBLIOTEKA W KOZIEGŁOWACH BEZ ZMIAN TEL.  61 8128 649

 

 

 


Instrukcja założenia konta


Tydzień Bibliotek dzień siódmy

 

Kochani, dziś siódmy, ostatni już dzień cyklu „Biblioteka od kuchni, czyli czego nie wiecie o Bibliotece”

 

"Czytanie, czytanie, i jeszcze raz czytanie, czyli wieczne doszkalanie"

 

Książki to nie tylko nasza praca, ale także pasja. Czytamy zarówno dla własnej przyjemności, ale też po to, by jak najlepiej służyć Wam- radami, sugestiami, chcemy nie tylko wypożyczać książki naszym Czytelnikom, ale także móc z Wami o nich dyskutować. To ważne, by Biblioteka była żywym miejscem, a nie tylko budynkiem z regałami.

Prócz książek, czytamy też literaturę branżową, z której czerpiemy inspiracje i zdobywamy nową wiedzę, jeździmy na szkolenia, by poszerzać swoje horyzonty.

 

Na koniec tego wpisu i zarazem naszego Tygodnia Bibliotek, chciałybyśmy życzyć Wam wielu niezapomnianych chwil z dobrą lekturą. Pamiętajcie, że … ;


Tydzień Bibliotek - dzień szósty

 

Witajcie w szóstym dniu Tygodnia Bibliotek ;)

 

"O Zapominalskich, czyli o tym, jak ważne jest terminowe oddawanie książek"

 

Dziś krótko na temat oddawania w terminie książek. Większość Czytelników pamięta, że w ciągu 30 dni należy zwrócić wypożyczone egzemplarze, co nas bardzo cieszy, niestety jednak zdarzają się zapominalscy, a wśród nich tacy, którzy zalegają nawet i kilka lat. Pamiętajcie proszę, że bywa tak, że na Wasze, niezwrócone książki, czekają już inne osoby. Kolejka oczekujących się wydłuża, a żeby tego uniknąć wystarczy najzwyczajniej w świecie oddać „przetrzymywane” lektury;) Robimy co w naszej mocy, przypominamy o datach i terminach, wysyłamy maile, a to po to, byście o nas pamiętali :) No, może nie tyle o nas, co o konieczności zwrotu książek ;)

 

A na koniec, pół żartem- pół serio, Olga Rudnicka w swojej najnowszej książce, w dość niebanalny sposób rozprawiła się ze spóźnialskimi czytelnikami. Strach się bać! :-)

 

 

 


Tydzień bibliotek dzień piąty

Dzień dobry! Witajcie w piątym dniu naszego Tygodnia Bibliotek 

"Porządki, porządki, czyli co zrobić by nie zginąć w gąszczu książek"

Bibliotekarze sporo czasu spędzają na porządkowaniu księgozbioru. Jest to dość żmudna praca, ale konieczna, by móc szybko i sprawnie odszukiwać dla Was książki. Już kilka nieodłożonych na swoje miejsce potrafi spowodować niemałe zamieszanie. Nie chcemy, byście musieli długo czekać na upragnione książki, więc porządkujemy, porządkujemy i… jeszcze raz porządkujemy:) Czasem zajmuje nam to długie godziny, ale warto- dla naszej i Waszej satysfakcji.
Poniżej „świeżo” uporządkowane książki dla najmłodszych czytelników.


Czwarty dzień Tydzień Bibliotek

Witajcie w kolejnym dniu „Biblioteki od kuchni”

"Znikające książki, czyli czym jest ubytkowanie"

Biblioteki, by zachęcały do korzystania z księgozbioru, muszą być zaopatrzone w książki aktualne i estetyczne, stąd też na bieżąco trzeba kontrolować ich stan wizualny oraz merytoryczny. Egzemplarze, które po latach wypożyczania, wyglądają najzwyczajniej w świecie źle, których nie da się naprawić no i te, których treści nie odpowiadają najnowszej wiedzy naukowej (np. bardzo stare poradniki, leksykony) trafiają właśnie do ubytkowania, czyli do makulatury. Nie zawsze są to łatwe decyzje, zdarza się, że bierzemy daną książkę do rąk wiele razy zastanawiając się, czy na pewno nadszedł już jej czas, jednak ostatecznie zawsze trzeba mieć na uwadze rzecz najważniejszą- biblioteki mają zachęcać, a nie zniechęcać do korzystania z ich zasobów.
Poniżej „zubytkowane” egzemplarze.


Dzień trzeci TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Mija trzeci dzień z cyklu „Biblioteka od kuchni, czyli czego nie wiecie o bibliotece”

Wy też tworzycie księgozbiór, czyli o darach czytelników

Nowe tytuły na półkach to nie tylko efekt naszych zakupów, ale także Waszej aktywności. Niektórzy czytelnicy zasilają nasze księgozbiory, co oczywiście bardzo nas cieszy. Zdarza się jednak, że mimo Waszych dobrych chęci, nie wszystkie egzemplarze przyjmujemy. Chcemy, byście wiedzieli, że nie wynika to z naszej złej woli- po prostu ilość miejsc na regałach bywa ograniczona. Niemniej jednak, w tym miejscu chciałybyśmy Wam podziękować za to, że wspieracie nas tak hojnie, wiedzcie, że to, co robicie jest ważne.
Poniżej przykład „darów” 


Dzień drugi TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Dziś drugi dzień cyklu "Biblioteka od kuchni, czyli czego nie wiecie o bibliotece"

"Pieczątki i tajemnicze liczby, czyli o przygotowywaniu książek słów kilka"

Zanim książki trafią na regały, muszą zostać odpowiednio przygotowane. W pierwszej kolejności trzeba nadać im numery, opieczętować, zakwalifikować do wybranego działu, jednocześnie wprowadzić te wszystkie informacje do systemu, którym się na co dzień posługujemy. Kiedy to wszystko już jest gotowe, trzeba zabezpieczyć egzemplarze przed zniszczeniem- w tym celu owijamy je specjalną folią. Do tego jeszcze etykieta z kodem kreskowym i gotowe- teraz możecie już wypożyczać i cieszyć się lekturą!

 

 


TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2020

 

Witajcie Kochani,

 

Z okazji Tygodnia Bibliotek przygotowałyśmy dla Was małą niespodziankę w postaci cyklu wpisów zatytułowanych

"Biblioteka od kuchni, czyli czego nie wiecie o bibliotece ". Dziś zapraszamy na pierwszy z nich ??

 

Ach, te nowości, czyli w ferworze zakupów”

 

Nasze księgozbiory są systematycznie powiększane, ku uciesze naszej i oczywiście Czytelników;) Czym się kierujemy dokonując zakupów? Przede wszystkim Waszymi gustami- chcemy, by zakupione tytuły „wiodły intensywne, biblioteczne życie”, czyli, żeby mówiąc wprost- nie kurzyły się na regałach. Wśród Was jest szerokie grono fanów powieści kryminalnej, ale także obyczajowej, podróżniczej, biograficznej, dlatego też każde nowe zamówienie to nowości z tych kategorii. Nie możemy zapominać o literaturze dla dzieci. Cieszy nas zainteresowanie książkami wśród najmłodszych czytelników, więc wszelkiego rodzaju bajki równie często trafiają do nas w ramach zakupowych nowości.

 

Kiedy już wiemy, co chcemy zamówić, czas na porównanie ofert cenowych różnych hurtowni, by wybrać najkorzystniejsze ceny. Po tym etapie, pozostaje już tylko kliknąć „zamów” i oczekiwać na kuriera.

 

Zakupy nowych książek to zawsze dla nas ogromna radość. Mimo,że zanim egzemplarze trafią na półki, jest z nimi cała masa pracy (ale o tym w następnym „odcinku”!), to widok tych wszystkich nowości cieszy nasze oczy już w momencie przekroczenia progu biblioteki przez kuriera ??

Przykładowa paczka, tuż po otwarciu;)


NOWE ZASADY KORZYSTANIA Z GMINNYCH BIBLIOTEK PUBLICZNYCH


więcej>>

Kultura online-do czytania i słuchania

 

1.                  Polona - Biblioteka Narodowa, udostępnia  swoje zbiory, ale też obiekty innych instytucji kultury- bardzo dobra jakość

2.                  Wolne Lektury - źródło bezpłatnych lektur szkolnych dla uczniów i nauczycieli

3.                  Legimi -  zbiór e-booków i audiobooków, darmowe 14 dni.  

4.                  Lektury.gov.pl : Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

5.                  Empik Premium - darmowy dostęp do ebooków i audiobooków na okres 60 dni. Aby skorzystać potrzebna jest dedykowana aplikacja. 

                     Jak skorzystać z promocji?

                    - Na stronie https://www.empik.com/podarujmy-sobie-usmiech podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.

                    - Otrzymany kod wprowadź na stronie: https://www.empik.com/premium/kupon

                    - Zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na empik.com.

                    - Aktywuj usługę Empik Premium.

                    - Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się.

Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.

6.                 Woblink akcja poleć dalej z Czytaj PL! W jej ramach 30 darmowych książek w formie ebooków i audiobooków!

7.                 Bajkowisko - bezpłatne audiobooki dla dzieci na YouTube 

8.                 Digital Book - audiobooki i książki w języku angielskim

9.                 Storytel.pl -  audiobooki przez 30 dni za darmo.


 


UNIKATOWA PONADCZASOWA KSIĄŻKA !

" Człowiek istota nieznana " dr Alexis Carrel Laureata nagrody Nobla

Ciekawostką jest to, że w dzisiejszych czasach jest ona mało dostępna. Wśrod nielicznych bibliotek, które ustostępniają ten egzeplarz tylko i wyłącznie w czytelni, jest biblioteka sejmowa.

Ta lektura pomoże w poznaniu siebie , w rozumieniu procesu przekształcania środowiska. Jest również bardzo potrzebna w obecnych czasach.

Zadziwiający jest czas wydania tej książki, kiedy ludzkość dopiero zaczynała pęd ku nowoszesności i wyścig wszelkich nauk.

Książkę w wersji cyfrowej można pobrać pod linkiem.:

https://delibra.bg.polsl.pl/dlibra/show-content/publication/edition/23864?id=23864

 

 


Darmowe bajki do słuchania

Szanowni czytelnicy !

Informujemy, że na stronie fundacja Kulczyk.: https://soundcloud.com/kulczykfoundation , jest możliowść darmowego odsłuchania audiobooków. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.

Szczególnie polecamy .:

Mądre bajki z całego świata

Piosenki "Mądre bajki z całego świata" śpiewa Ewa Konstancja Bułhak

 

Życzymy miłego słuchania.


Zachęcamy do darmowych e-booków dla dzieci

Szanowni Państwo !

Zachęcamy do spojrzenia na stronę https://www.greg.pl/.