KOMUNIKAT

Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonaku chcąc wesprzeć rodziców, którzy nie mogą zapewnić opieki swoim dzieciom w dniach 15-17 kwietnia br. zaprasza do swoich bibliotek w Czerwonaku Os. Przylesie7, Owińskach ul.Poprzeczna 12

i Koziegłowach Ul. Piłsudskiwgo3 (CKiR) w godzinach 9-15.

Możemy przyjąć do każdej filii grupy maksymalnie do 15 dzieci w wieku szkolnym. Warunkiem odbycia się zajęć jest minimum 5 zapisanych dzieci. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia telefoniczne lub osobiste, gdyż liczy się kolejność zgłoszeń. Biblioteka nie zapewnia posiłków oraz napojów, które należy dostarczyć we własnym zakresie.

Filia w Koziegłowach i Owińskach w godzinach 9-15 zaprasza na zajęcia literacko–plastyczne, wspólne czytanie, gry, zabawy i animacje oraz spotkanie z profesjonalną bajarką i pszczelarzem – „Nie bój się pszczoły”.

Istnieje również możliwość zorganizowania zajęć w siedzibie biblioteki w Czerwonaku, jednakże ze względu na ograniczone możliwości lokalowe prosimy o wcześniejsze telefoniczne zapisy do poniedziałku do godziny 18.00 – zajęcia mogą odbyć się od wtorku.

Kontakt telefoniczny w godzinach pracy bibliotek:

GBP w Czerwonaku – 61 812 07 01

Filia w Koziegłowach – 61 812 86 49

Filia w Owińskach – 61 812 65 10

Ponadto w czwartek 18 kwietnia zaprasza na spektakl Teatru Krokodyl pt. „Wielkanocne porządki” przed biblioteką w Czerwonaku o godzinie 11.00,

oraz o godzinie 13.00 biblioteka w Owińskach. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy.

SPEKTAKL WIELKANOCNY DLA DZIECI

Koziegłowy Warsztaty czytelnicze z Zakamarkami

SPOTKANIE AUTORSKIE MICHAŁ RUSINEK

Spotkanie DDK

Konkurs "Biblioteka z kloców"

Regulamin patrz na więcej

r

Wystawa ilustracji Bohdana Butenki

W tym roku w filii w Owińskach przypominamy postać jednego z najczęściej nagradzanych polskich rysowników, ilustratorów i grafików – Bohdana Butenki.

Ten znakomity autor komiksów oraz książek, a także scenarzysta, projektant lalek i dekoracji dla teatrów lalkowych, swój dyplom Akademii Sztuk pięknych w Warszawie obronił w pracowni Jana Marcina Szancera.

Karierę artystyczną rozpoczął w 1955 roku jako redaktor artystyczny w wydawnictwie Nasza Księgarnia. Tworzył ilustracje do czasopism dla dzieci: Miś, Świerszczyk, Płomyczek, Płomyk.

Opracował graficznie i zilustrował ponad 200 książek (własnych i cudzych). Do jego działalności artystrycznej należy też tworzenie scenografii teatralnych, jest także  autorem scenografii do  Kabaretu Starszych Panów. Przez około dwadzieścia lat współpracował z Telewizją Polską.

WYSTAWA W FILII W OWIŃSKACH

Filia w Owińskach serdecznie zaprasza na wystawę pt. "RADOŚĆ".  Zdjęcia udostępnił  Zakład Opiekuńczo - Leczniczy i Rehabilitacji Medycznej w Owińskach. Prace wykonali podopieczni zakładu. Bardzo dziękujemy.

KODOWANIE W BIBLIOTECE

Rozstrzygnięcie konkursu na Wiersz o tematyce miłosnej

Projekt "Mała książka - wielki człowiek" w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonaku

Po wielkich sukcesach projektu bookstartowego na oddziałach położniczych w całej Polsce Instytut Książki rozpoczyna nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze otrzymają nie tylko rodzice nowo narodzonych dzieci w szpitalach, ale także trzylatki, które odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji.