NOWA GRUPA NA FACEBOOK CZERWONAK

Serdecznie zapraszamy na nowo powstałą grupę czytelniczą

na FB CZERWONAK CZYTA

UWAGA- LEKTURY DLA DZIECI

Lektury szkolne można czytać na stronie wolne lektury.

Wolne Lektury: (https://wolnelektury.pl/)

Zachęcamy do wirtualnych spotkań z Pisarzami i Pisarkami! OPOWIEŚCI W CZASACH ZARAZY.
Każdego dnia od poniedziałku 16 marca o godzinie 19:00. Dzisiaj znakomity Filip Springer opowie o książkach, które aktualnie czyta i o swoim " stosiku wstydu".

UWAGA BIBLIOTEKI ZAMKNIĘTE

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy,

DECYZJĄ MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO BIBLIOTEKA (WRAZ Z FILIAMI) ZOSTAJE ZAMKNIĘTA OD 12.03.2020 DO ODWOŁANIA.

Termin zwrotów materiałów bibliotecznych, który przypada na czas zamknięcia Bibliotek, zostaje przedłużony do czasu otwarcia bibliotek.

Za ten okres nie będą pobierane kary za przetrzymanie książek.

Jednocześnie informujemy, że staramy się na bieżąco przedłużać terminy zwrotów książek. Upomnienia przesyłane są przez sytem automatycznie i nie mamy możliwości ich wyłączenia.

Zachęcamy do śledzenia aktualności na facebooku.

Za utrudnienia przepraszamy.

UWAGA DODATKOWE KOMUNIKATY

UWAGA ODWOŁANE ZEBRANIA Z MIESZKAŃCAMI

UWAGA SPOTKANIE Z JOANNĄ JAX ODWOŁANE !

Szanowni Państwo,

Informujemy, że zaplanowane spotkanie na 14 marca 2020r. z pisarką Joanną Jax zostaje odwołane.

O nowym terminie spotkania poinformujemy Państwa na bieżąco.

UWAGA NOWE NUMERY TELEFONÓW

U W A G A !!!

W związku ze zmianą systemu operatora sieci telefonicznej

informujemy o nowych numerach telefonów

BIBLIOTEKA W CZERWONAKU TEL. 61 415-29-73

BIBLITEKA W OWIŃSKACH TEL.        61 415-29-74

BIBLIOTEKA W KOZIEGŁOWACH BEZ ZMIAN TEL.  61 8128 649

Zbieramy dary dla Kresów

Spotkanie z Joanną Jax

Zapraszamy na spotkanie autorskie z popularną i lubiana pisarką, Joanną Jax. Autorka mieszka w Olsztynie i jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Zadebiutowała w 2014 roku „Dziedzictwem von Becków”, które zachwyciło zarówno recenzentów, jak i czytelników. Jest autorką cykli powieści „Zemsta i Przebaczenie” -sześć tomów i trylogii „Zanim nadejdzie jutro”. Laureatka Wawrzynu — Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za rok 2016 (nagroda czytelników).

Spotkanie odbędzie się podczas II Gminnego Spotkania Kobiet. Zapraszamy po bezpłatne wejściówki do naszych bibliotek.

UWAGA !

zdj. Marian Orłowski z LKS-u Kicin na motocyklu Junak 350. Druga połowa lat sześćdziesiątych. Archiwum rodzinne państwa Orłowskich.

Autor książki ,,Historycznym śladem Puszczy Zielonki i okolic'', Błażej Sienkowski poszukuje informacji dot. historii LKS-u Kicin do swojej pracy dyplomowej. Wszystkich mieszkańców, którzy posiadają dokumenty, zdjęcia, pamiątki, wycinki prasowe, wiedzę itp. prosi o kontakt telefoniczny pod numerem 696 320 323 lub mailowy - blazsien@gmail.com. Poruszana tematyka obejmuje m.in. turystykę motorową, sport popularny, rajdy obserwowane, udział w akcji ,,Stop! Dziecko na drodze'', piłkę nożną, lekkoatletykę oraz Szkółkę Wychowania Komunikacyjnego.

Dyskusyjne Kluby Książki zapraszają

PROJEKT "Mała książka-wielki człowiek"