Zmiana godzin otwarcia bibliotek 14.01.2019r

"Przy kawie o rozmowie"

Bogusia Janicka Rocznik '75.

Nazywa się wieczną studentką i taką chyba zostanie. Szukającą i obserwującą życie i ludzi,

Jej pasją zawsze była sztuka, literatura, teatr i malarstwo. Trudno jednak jej było wyrazić dobrowolnie zgodę na własne  twórstwo. Zaczęła  pisać  już  w szkole średniej, szybko porzuca swoje zaczątki i zagłębia się w naukę języka francuskiego.

Dobre podstawy gramatyczne i miłość do języka zawdzięcza wielu osobom pani Katarzynie Gałkowskiej i Pawłowi Bździakowi,  koleżankom z Liceum, chwalące dobry akcent i upór w doskonaleniu języka.

Po ukończeniu szkoły średniej w 1994 i 1995 uczestniczy w stażach języka francuskiego zorganizowanych przez Radę Europy, w 1994 staż  odbywa  się  w Strasburgu, kolejny w 1995 roku w Paryżu, W każdym mieście spędza miesiąc,

Spędza czas na nauce na kontakcie z żywym językiem,  ale również  rodzi się i spełnia prawdziwa ciekawość  odmienności  i ciekawości do świata. Uświadamia sobie wtedy, że najważniejsza jest przyjaźń, rodzina, i sztuka, ale najważniejsza jest tak naprawdę Polska, a tęsknota za rodziną przyspiesza zaplanowany na dłużej pobyt we Francji.

W wieku 18.lat uświadamia swoją wartość  i to że nie jest gorsza od Anglika studenta Oxfordu i poliglotki Vajdy, pięknej Litwinki.

Nie chciała zostać we Francji. Wraca do Polski.

Ferie w Bibliotece!!!

Zapraszamy na Ferie w gminnych bibliotekach.!

Projekt "Mała książka - wielki człowiek" w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonaku

Po wielkich sukcesach projektu bookstartowego na oddziałach położniczych w całej Polsce Instytut Książki rozpoczyna nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze otrzymają nie tylko rodzice nowo narodzonych dzieci w szpitalach, ale także trzylatki, które odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji.