Zbieramy dary dla Kresów

Spotkanie z Joanną Jax

Zapraszamy na spotkanie autorskie z popularną i lubiana pisarką, Joanną Jax. Autorka mieszka w Olsztynie i jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Zadebiutowała w 2014 roku „Dziedzictwem von Becków”, które zachwyciło zarówno recenzentów, jak i czytelników. Jest autorką cykli powieści „Zemsta i Przebaczenie” -sześć tomów i trylogii „Zanim nadejdzie jutro”. Laureatka Wawrzynu — Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za rok 2016 (nagroda czytelników).

Spotkanie odbędzie się podczas II Gminnego Spotkania Kobiet. Zapraszamy po bezpłatne wejściówki do naszych bibliotek.

zapraszamy na wystawę do Owińsk

do biblioteki w Owińskach

na wystawę

pt. „Lwów i Kresy - historia, kultura, pamięć”

Wystawa ukazuje okres zaboru austryjackiego oraz międzywojennej II RP. Zachęcamy do zapoznania się z historią rozwoju ziem przyłączonych do Polski po 1918 r. Możliwość obejrzenia wystawy do 10 marca 2020r.

UWAGA !

zdj. Marian Orłowski z LKS-u Kicin na motocyklu Junak 350. Druga połowa lat sześćdziesiątych. Archiwum rodzinne państwa Orłowskich.

Autor książki ,,Historycznym śladem Puszczy Zielonki i okolic'', Błażej Sienkowski poszukuje informacji dot. historii LKS-u Kicin do swojej pracy dyplomowej. Wszystkich mieszkańców, którzy posiadają dokumenty, zdjęcia, pamiątki, wycinki prasowe, wiedzę itp. prosi o kontakt telefoniczny pod numerem 696 320 323 lub mailowy - blazsien@gmail.com. Poruszana tematyka obejmuje m.in. turystykę motorową, sport popularny, rajdy obserwowane, udział w akcji ,,Stop! Dziecko na drodze'', piłkę nożną, lekkoatletykę oraz Szkółkę Wychowania Komunikacyjnego.

Dyskusyjne Kluby Książki zapraszają

PROJEKT "Mała książka-wielki człowiek"