Biesiada w bibliotece w Owińskach

25.05 br. w sali biblioteki w Owińskach odbyła się biesiada  poetycko- muzyczna z udziałem seniorów z Owińsk.Wspólnie wspominaliśmy Wisławę Szymborską, J. Tuwima oraz K.I Gałczyńskiego. Uroczystość uświetnił występ  p. Stanisława Kaczmarka i akompaniament  p. Henryka Weredy.

Wielkopolan droga do wolności

„Wielkopolan droga do wolności” – pod takim hasłem odbyło się spotkanie profesora Janusza Karwata z młodzieżą ze szkół w Koziegłowach oraz z Bolechowa. Janusz Karat jest profesorem zw. dr hab.  nauk humanistycznych w zakresie historii, jego zainteresowania badawcze to m. in. powstania na ziemiach polskich, zaboru pruskiego, a przede wszystkim Powstanie Wielkopolskie 1918 – 1919.

Ostatnie w tym roku szkolnym "Wędrówki po bibliotece" w Owińskach

18.05. w  filii w Owińskach odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym „Wędrówki po bibliotece” z udziałem dzieci z oddziału przedszkolnego prowadzonego przez Panią Martynę Zyska.

Spotkanie klubu "Impresja" w Owińskach

15 maja br. odbyło się kolejne spotkanie klubu „Impresja”, zrzeszającego artystów z gminy Czerwonak.

Lekcja biblioteczna w Koziegłowach

Bibliotekę w Koziegłowach odwiedziły w środę, 16 maja, dzieci z przedszkola im. "Krasnala Hałabały".

Nowi czytelnicy

W dniu 14 maja 2018r. uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im. Hansa Christiana Andersena w Bolechowie – Osiedlu zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki.

Odjazdowy bibliotekarz 2018

Słoneczna sobota upłynęła nam pod znakiem rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz” i majówki orgaznizowanej razem z osiedlem Przylesie. Nasi wspaniali kolarze dotarli zmęczeni ale szczęśliwi i pełni energii na dalsze świętowanie.

Krzesimir Dębski w Koziegłowach

Wyjątkowe spotkanie z Krzesimirem Dębskim i Piotrem Szelągowskim, prezesem Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kresowego, odbyło się w czwartek 10 maja w bibliotece w Koziegłowach w CKiR. Przyczynkiem do rozmowy była książka Krzesimira Dębskiego „Nic nie jest w porządku. Wołyń moja historia rodzinna” w której opisał dzieje i historię swojej rodziny na tle historycznych wydarzeń na Kresach Wschodnich.

Pasowanie na czytelnika w bibliotece w Owińskach

9 maja w bibliotece w Owińskach odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej.

Kolejne  "Wędrówki po bibliotece" w Owińskach

Kolejne "Wędrówki po bibliotece" w Owińskach

20.04. w bibliotece w Owińskach odbyły się kolejne „Wędrówki po bibliotece”.  Dzieci z oddziału przedszkolnego SP uważnie wysłuchały opowiadania „Franklin i książka z biblioteki”. Po zapoznaniu się z historią wesołego, lecz  nierozważnego żółwika nasi młodzi czytelnicy aktywnie uczestniczyli we wspólnym omawianiu zasad wypożyczania książek.

Podczas spotkania zaprezentowane zostały też ilustracje  wykonane przez dzieci do czytanych podczas poprzednich „wędrówek” wierszy J. Brzechwy. Prace można oglądać w naszej bibliotece do 15 maja.

Tajemnica Panny Jones odkryta!

Odkrywanie Książkowego Emporium zakończyło się sukcesem. 25 kwietnia w bibliotece w Koziegłowach odbyły się warsztaty mające na celu promocję biblioteki i czytania, rozbudzanie zainteresowania książkami, rozwijanie zdolności manualnych oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie. Uczestnicy rozwiązywali niełatwe zadania. Jednym z nich było odczytywanie nazw zapisanych magicznym atramentem, do rozszyfrowania którego potrzeba było ogrzać kartkę nad płomieniem świecy. Słuchając fragmentów książki odkryli arcyważny sekret głównej bohaterki – Znajdy Jones. Okazało się, że 11-letnia dziewczynka nie potrafi czytać.

Marek Rezler w bibliotece w Owińskach

23.04.br. w bibliotece w Owińskach odbyło się spotkanie z Markiem Rezlerem, wybitnym historykiem, autorem wielu znaczących publikacji naukowych. Nasz gość w bardzo przystępny sposób przybliżył młodzieży temat egzystencji Polaków podczas zaborów i uświadomił słuchaczom, jakie czynniki wpłynęły na sukces Powstania Wielkopolskiego.

Bajkowa sobota w bibliotece w Koziegłowach

W sobotę, 7 kwietnia, w bibliotece w Koziegłowach dzieci poznały legendę o „Królu Kruków”, przy małej pomocy teatru ilustracji Kamishibai. Bawiły się wyśmienicie przy składaniu ptaków z papieru i słuchaniu opowieści o Żabku i Ropuchu z książki „Żabek i Ropuch razem” Arnolda Lobela

Król Kruków i biedronki

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci bibliotekę w Czerwonaku odwiedziły przedszkolaki z Leszczynowej Górki.

Wędrówki po bibliotece w Owińskach

28.03 br. w bibliotece w Owińskach odbyły się kolejne „Wędrówki po bibliotece”.

Cisza i pękający lód

Największe lodowisko świata, -30 stopnic Celsjusza i pękające zimowe jezioro. Na spotkaniu z Jakubem Rybickim, podróżnikiem, fotografem, autorem książki „Po Bajkale” było naprawdę gorąco, pomimo zimowego tematu.

Wernisaż wystawy  "Nasi przyjaciele z Puszczy Zielonka"

Wernisaż wystawy "Nasi przyjaciele z Puszczy Zielonka"

20 marca 2018 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonaku filia Koziegłowy odbył się wernisaż wystawy Bogusława Kaźmierczaka pt. „Nasi przyjaciele z Puszczy Zielonka”

Wernisaż

Wystawa malarstwa Grażyny Kielińskiej w filii w Koziegłowach

Mikołajki w Owińskach

Relacja ze spektaklu.

Wędrówki po bibliotece

07.03.br. w bibliotece w Owińskach po raz kolejny odbyły się „Wędrówki po bibliotece” z udziałem dzieci z Oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej.

Spotkanie autorskie

Olga Rudnicka w bibliotece w Koziegłowach