Tajemnica Panny Jones odkryta!

Odkrywanie Książkowego Emporium zakończyło się sukcesem. 25 kwietnia w bibliotece w Koziegłowach odbyły się warsztaty mające na celu promocję biblioteki i czytania, rozbudzanie zainteresowania książkami, rozwijanie zdolności manualnych oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie. Uczestnicy rozwiązywali niełatwe zadania. Jednym z nich było odczytywanie nazw zapisanych magicznym atramentem, do rozszyfrowania którego potrzeba było ogrzać kartkę nad płomieniem świecy. Słuchając fragmentów książki odkryli arcyważny sekret głównej bohaterki – Znajdy Jones. Okazało się, że 11-letnia dziewczynka nie potrafi czytać.

Marek Rezler w bibliotece w Owińskach

23.04.br. w bibliotece w Owińskach odbyło się spotkanie z Markiem Rezlerem, wybitnym historykiem, autorem wielu znaczących publikacji naukowych. Nasz gość w bardzo przystępny sposób przybliżył młodzieży temat egzystencji Polaków podczas zaborów i uświadomił słuchaczom, jakie czynniki wpłynęły na sukces Powstania Wielkopolskiego.

Bajkowa sobota w bibliotece w Koziegłowach

W sobotę, 7 kwietnia, w bibliotece w Koziegłowach dzieci poznały legendę o „Królu Kruków”, przy małej pomocy teatru ilustracji Kamishibai. Bawiły się wyśmienicie przy składaniu ptaków z papieru i słuchaniu opowieści o Żabku i Ropuchu z książki „Żabek i Ropuch razem” Arnolda Lobela

Król Kruków i biedronki

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci bibliotekę w Czerwonaku odwiedziły przedszkolaki z Leszczynowej Górki.

Cisza i pękający lód

Największe lodowisko świata, -30 stopnic Celsjusza i pękające zimowe jezioro. Na spotkaniu z Jakubem Rybickim, podróżnikiem, fotografem, autorem książki „Po Bajkale” było naprawdę gorąco, pomimo zimowego tematu.

Wernisaż wystawy  "Nasi przyjaciele z Puszczy Zielonka"

Wernisaż wystawy "Nasi przyjaciele z Puszczy Zielonka"

20 marca 2018 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonaku filia Koziegłowy odbył się wernisaż wystawy Bogusława Kaźmierczaka pt. „Nasi przyjaciele z Puszczy Zielonka”

Wernisaż

Wystawa malarstwa Grażyny Kielińskiej w filii w Koziegłowach

Mikołajki w Owińskach

Relacja ze spektaklu.

Wędrówki po bibliotece

07.03.br. w bibliotece w Owińskach po raz kolejny odbyły się „Wędrówki po bibliotece” z udziałem dzieci z Oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej.

Spotkanie autorskie

Olga Rudnicka w bibliotece w Koziegłowach