Relacje

Wakacyjne zajęcia w Czerwonaku

Wakacyjne zajęcia w Czerwonaku

Muminki i dzieciaki 10 lipca 2019r. rządziły  w bibliotece w Czerwonaku! Czytaliśmy, rozpoznawaliśmy bohaterów książek Tove Jansson, tworzyliśmy mapę Doliny Muminków i papierowe łodzie. Na samym końcu wyczarowaliśmy prawdziwy dom Muminków.
Dziękujemy dzieciom i ich dzielnym rodzicom.

 

 

 

 


RELACJA Z ZAJĘĆ Z KODOWANIA W OWIŃSKACH

RELACJA Z ZAJĘĆ Z KODOWANIA W OWIŃSKACH

W czerwcu, w bibliotece w Owińskach, w ramach projektu „Kodowanie w bibliotece – II edycja”, odbyły się warsztaty kodowania dla dzieci w wieku szkolnym. Uczestnicy, przy pomocy tabletów mieli okazję sterować „Photonem”, nauczyli się jak zakodować polecenia, wykonywane następnie przez sympatycznego robota.

Realizatotem projeketu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Projekt został zrealizowany w ramach Programu Rozwoju Bibliotek 2017-2018, finansowanego ze środków bezzwrotnej pomocy zagranicznej w ramach umowy dotacji z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności .

 

 

 


więcej>>

Dni Gminy 2019

Dni Gminy 2019

Stoisko Gminnej Biblioteki Publicznej na Dniach Gminy było pełne opowieści, twórczych działań i...kolorowych kubeczków. Zapraszamy do obejrzenia relacji !


więcej>>

Dzień Dziecka teatrzyk w Owińskach

 

  3 czerwca 2019 r. z okazji Dnia Dziecka w bibliotece w Owińskach odbył się spektakl pt. „Bajka o szczęściu” autorstwa Izabeli Degórskiej. Aktorzy tearu TeatRyle przy pomocy oryginalnych lalek i wspaniałej, pomysłowej scenografii przedstawili pełną wzruszeń i ciepła opowieść o drodze do prawdziwego szczęścia.

  Młodzi widzowie przekonali się, że rzeczy materialne przynosza pocieszenie tylko na chwilę, jednak nie są w stanie uchronić od samotności i zastąpić prawdziwej przyjaźni. Dzieci z przejęciem śledziły losy Dziadka i jego wiernych kompanów oraz aktywnie uczestniczyły w wymianie opinii po spektaklu.

   

   

   

   

   


PASOWANIE NA CZYTELNIKA

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

 

W dniu 28.05.2019r. w bibliotece w Owińskach odbyło się pasowanie uczniów klas I A i I B na czytelników.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki.

Zanim dzieci trafiły do biblioteki „ jechały pociągiem” i pokonywały różne przeszkody. Na ich drodze pojawiały się postacie z bajek. W tej niezwykłej przygodzie towarzyszyły im starsze koleżanki i koledzy, którzy wcieliły się w rolę „baby jagi”, „kota w butach”, „kopciuszka”, „czerwonego kapturka” i „śpiącej królewny”. Na każdym przystanku były zagadki o tematyce bajkowej.

Ostatnim przystankiem była biblioteka. Tam dzieci powitała bibliotekarka „wróżka”.

W bibliotece dzieci odpowiadały na pytania „wróżki” oraz zajęły się kolejnym zadaniem, jakim było rozwiązanie krzyżówki. Przyszli czytelnicy wysłuchali również próśb „książki” o zapewnieniu jej należytego traktowania. Dzieci zapewniły, że potrafią dbać o książki. Wówczas nastąpił kulminacyjny moment całej uroczystości tj. złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów i otrzymanie certyfikatów pasowania na czytelnika.

Wszystkim małym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek.


więcej>>

Koziegłowy rodzinne czytanie z okazji "Dnia Matki"

Koziegłowy rodzinne czytanie z okazji "Dnia Matki"

W dniu 21.05.2019 r. odbyło się w bibliotece w Koziegłowach, kolejne rodzinne czytanie. Jak zwykle było pełno wzruszeń. Tym razem doskonałą okazją był "Dzień Matki". Dzieci śpiewały dla swoich mam oraz własnoręcznie zrobiły dla nich prezent. Zapraszamy na kolejne spotkanie 18 czerwca.


więcej>>

Majówka w Czerwonaku

Majówka w Czerwonaku

 

Wspominamy majówkę z dnia 18 maja 2019r. na osiedlu Przylesie. Oj działo się!

Na stoisku Biblioteki gościła niezastąpiona, pełna energii BajOla.

Zostały rozdane nagrody w konkursie na "Bibliotekę z kloców"

Na wystawę prac laureatów konkursu "Biblioteka z klocków " serdecznie zaprasza Biblioteka w Owińskach.

Konstrukcje będzie można podziwiać do 21.06.2019 r.

 


Wystawa Impresji w Koziegłowach

Wystawa Impresji w Koziegłowach

Serdecznie zapraszamy na wystawę prac twórców z Klubu  "Impresja"

Miejsce wystawy Bibliotka w Koziegłowach.


więcej>>

Koziegłowy odwiedziny dzieci

Koziegłowy odwiedziny dzieci

17 maja 2019 r. w bibliotece w Koziegłowach gościliśmy po raz kolejny młodych czytelników z grupy „Krasnale” z przedszkola im. Krasnala Hałabały. Dzieci wysłuchały niezwykłej legendy o tym „Jak diabły próbowały zatopić Poznań”. Dziękujemy za przemiłą pracę.

 


więcej>>

Relacja ze spotkania klubu "IMPRESJA"

Relacja ze spotkania klubu "IMPRESJA"

„Malarz to człowiek, który maluje to, co sprzedaje.

 Artysta to człowiek, który sprzedaje to, co maluje.”

                                                           Pablo Picasso

 

                                                                   

                                                                   „Paleta Impresji”

 

W tym celu w bibliotece zorganizowano wernisaż malarstwa artystów amatorów z Klubu „Impresja”

Tradycja wystawiania różnych prac artystycznych, ostatnio obrazów w naszej bibliotece nie jest niczym nowym i wpisała się na stałe w naszej placówce. Przyciąga artystów i twórców z naszego regionu. Prezentowane są przez nich dzieła z dziedziny malarstwa, rzeźby i rękodzieła ludowego, oraz fotografii. Każdy ma okazję wystawiać swoje prace, również dołączyć do naszej grupy, do czego gorąco zachęcamy. Obecnie zapraszamy do biblioteki w Owińskach  do oglądania obrazów naszych artystów:

 Jowsa Krystyna,  Kijanowski Henryk , Makulec Łukasz, Przymusińska Krystyna, Ruśniak Maria, Wagner Stefania.

Wystawa obrazów potrwa do 10 maja

 Dla wszystkich artystów malowanie jest życiową pasją, która daje im wiele zadowolenia i satysfakcji. Udowadniają, że mają wciąż nowe pomysły, natchnienia ,przynosząc swoje dzieła, dzięki którym z przyjemnością tworzymy wystawy.  Zapraszam, do oglądania i zakupu prac.

Dnia 9 maja godz.17:00 zapraszamy na wernisaż prac naszych artystów amatorów, do biblioteki CKiR Koziegłowy.

Wszystkich chętnych zapraszam do dołączenia się do  klubu „Impresja”. Informacje w bibliotekach gminnych, oraz na stronie internetowej   : www.biblioteka.czerwonak.pl    Tel.618 120 701

 

                                                                                                       Renata Laskowska dyr. Gminnej Biblioteki  

                                                                                                                                   Publicznej w Czerwonaku   

 

                

 

 


więcej>>

TYDZIEŃ BIBLIOTEK KOZIEGŁOWY

TYDZIEŃ BIBLIOTEK KOZIEGŁOWY

W ramach Tygodnia Bibliotek 14 maja w Bibliotece w Koziegłowach odbyły się warsztaty z bohaterami książek z cyklu „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, autorstwa Martina Widmarka. Zajęcia poprowadził Pan Marcin Głowiński z wydawnictwa Zakamarki. Dzieciom ujawnione zostały miedzy innymi tajemnice związane z warsztatem pracy autora oraz ilustratorki. Dowiedzieliśmy się również kiedy wydana zostanie nowa książka z serii i jaki będzie jej tytuł.


więcej>>

Odwiedziny z oddziału przedszkolnego w bibliotece w Owińskach

W dniu 14.05.2019 r. z okazji Tygodnia Bibliotek bibliotekę w Owińskach po raz kolejny odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego. Nasi młodzi czytenicy uważnie wysłuchali „Legendy o Królu Kruków” przedstawionej w formie teatru Kamishibai, a następnie samodzielnie ozdobili papierowe ptaki. Pod koniec spotkania zerówkowicze jak zwykle z wielką radością skorzystali z dziecięcej czytelni.

 


więcej>>

DZIEŃ BIBLIOTEKARZA

DZIEŃ BIBLIOTEKARZA

W dniu święta wszystkich bibliotekarzy chcieliśmy serdecznie podziękować za wszystkie życzenia, które płyną do nas od samego rana. Miło nam słyszeć, że doceniacie naszą pracę i jesteśmy dla was ważni. Pozdrawiamy i dzielimy się cytatem:

„ Dobry bibliotekarz stanowi 3/4 wartości biblioteki, książki zaś tylko 1/4 jej wartości" (J. Bornsteinowa, 1927)

źródło cytatu: http://charliethelibrarian.com/dobry-bibliotekarz-to-34-wa…


więcej>>

TYDZIEŃ BIBLIOTEK

TYDZIEŃ BIBLIOTEK

8 maja 2019 rozpoczął się tydzień bibliotek. Z tej okazji w Bibliotece w Koziegłowach odbyły się zajęcia biblioteczne. Odwiedzili nas młodzi czytelnicy z grupy „Koty” z Przedszkola Bajkowe Ludki. Dziękujemy za przemiłą pracę. Do zobaczenia ponownie!


więcej>>

Relacja ze spotkania z dziećmi w Koziegłowach

W dniu 12.04.2019 r. bibliotekę w Koziegłowach odwiedzili kolejni młodzi czytelnicy. Dziś z grupy Krasnale z przedszkola im. Krasnala Hałabały. Dzieci wysłuchały historii „O założeniu Poznania”, pokazanej w teatrze Kamishibai, wykonały papierowe koniki 3D, które kolorowały, doklejały im grzywy i ogony. Dookoła rozbrzmiewał tętent końskich kopyt. Dziękujemy za przemiłą pracę. Do zobaczenia ponownie!

 


więcej>>

Prezentacja Kolej Transyberyska

W dniu 11 kwietnia 2019r. w Bibliotece w Owińskach, kolejny raz gościliśmy Państwa Łukowskich z biura podróży "Szerokie Tory".Tym razem słuchaliśmy opowieści o podróży Koleją Transsyberyjską z Moskwy do Pekinu. Wszystkim słuchaczom udzieliła się niezwykła atmosfera podróży koleją przez Eurazję. Urocze i fascynujące widoki przez różne kraje, miasta, kultury i krajobrazy.

Bardzo dziękujemy za pokazanie zdjęć z najpiękniejszymi miejscami na Syberii, Mongolii, jeziora Bajkału, surowej pustynii Gobi, Pekinu i Wielkiego Muru chińskiego.

 Z niecierpliwością czekamy na kolejne pokazy.
 


więcej>>

Relacja ze spotkania z Magdaleną Witkiewicz

Słoneczna sobota 06 kwietnia b.r w bibliotece w Koziegłowach. Spora grupa czytelniczek, czekająca na swoją ukochaną autorkę. Magdalena Witkiewicz zjawiła się na czas i dostarczyła nam wielu wspaniałych emocji.
               Autorka uwielbianych przez czytelniczki książek m.in.  „Milaczek”, „Szkoła żon” czy „Czereśnie zawsze musza być dwie” barwnie i z dystansem opowiadała o początkach swojej przygody z pisaniem, o bohaterach swoich książek i inspiracjach. Magdalena Witkiewicz sporo czasu poświęciła sowim planom wydawniczym m.in. opowiadała o kolejnej książce , „Jeszcze się kiedyś spotkamy. Ta wyjątkowa dla autorki książka będzie miała swoją premierę 15 maja i ściśle wiąże się z historią rodziny Magdaleny Witkiewicz. Kluczowa rolę odgrywają w niej jedne z jej ulubionych kwiatów, niezapominajki. Czytelniczki dowiedziały się również,  że jednym z marzeń autorki jest obejrzenie filmu nakręconego na podstawie jednej z jej powieści.

Dziękujemy za inspirujące spotkanie, które dostarczyło naszym czytelnikom dużo radości i wzruszeń.

 


więcej>>

Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci

Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci

W ramach celebracji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci Bibliotekę w Koziegłowach odwiedzili kolejni młodzi czytelnicy. Była to grupa Krasnala Hałabały z przedszkola Bajkowe Ludki. Dzieci wysłuchały historii „O założeniu Poznania”, pokazanej w teatrze Kamishibai, wykonały papierowe koniki 3D, które kolorowały, doklejały im grzywy i ogony. Dookoła rozbrzmiewał tętent końskich kopyt. Dziękujemy za przemiłą pracę. Do zobaczenia ponownie!


więcej>>

Światowy Dzień Książki dla Dzieci

Światowy Dzień Książki dla Dzieci

W dniu 02.04.2019 r. dzieci z przedszkola Akademia Odkrywców w Bolechowie odwiedziły  bibliotekę w Czerwonaku. Okazja była przednia, bo to właśnie dziś obchodzimy Światowy Dzień Książki dla Dzieci. Przedszkolaki zwiedziły zakamarki biblioteki, opowiedziały o swoich ulubionych książkach i przeglądały zbiory biblioteczne. Towarzyszył nam Teatr Kamishibai i „Legenda o założeniu Poznania”, dzieci z wielkim zaangażowaniem tworzyły kolorowe konie, które w opowieści o Lechu, Czechu i Rusie pełniły ważną rolę. Odwiedził nas również specjalny gość, Wójt Gminy Czerwonak Pan Marcin Wojtkowiak. Przeczytał dzieciom lokalne legendy i rozdał małe upominki. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zachęcamy do czytania książek dzieciom i odwiedzania naszych bibliotek.


więcej>>

Czytanie z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci

Czytanie z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci

 2.04.br. z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci bibliotekę w Owińskach odwiedziła najstarsza grupa przedszkolna. Zerówkowicze z wielką uwagą wysłuchali opowieści „Franklin i książka z biblioteki”, wspaniale zinterpretowanej przez naszą wieloletnią czytelniczkę, członkinię Klubu Seniora - Panią Kazimierę Kwietniewską.

Pod koniec spotkania dzieci własnoręcznie ozdobiły przygotowane na dzisiejszy dzień, okazjonalne zakładki do książek.

Serderdecznie dziękujemy Pani Kazi oraz naszym młodym gościom i mamy nadzieję na dalszą współpracę!

 


więcej>>

Spotkanie z Tanyą Valko

Spotkanie z Tanyą Valko

Spotkanie z Tanyą Valko w bibliotece w Koziegłowach w dniu 1 kwietnia, okazało się wspaniałym przeżyciem dla naszych czytelników. Autorka z wielką pasją i zaangażowaniem opowiadała o życiu w krajach Bliskiego Wschodu, zwyczajach i religii. Autorka kreśliła barwny krajobraz krajów orientu, wspominała lata pracy w krajach arabskich, mówiła o zagrożeniach i fatalnych w skutkach wydarzeniach, które w ostatnich latach miały miejsce na bliskim wschodzie. Słuchacze pytali m.in. o autentyczność historii opisanych w książkach, o bohaterów czy kolejne publikacje. Poniedziałkowe popołudnie było pełne emocji i inspirujących rozmów. Zapraszamy do bibliotek po książki Tanyi Valko, które przenoszą czytelnika w wyjątkowe i niezwykłe miejsca.


więcej>>

Czytanie dzieciom

Czytanie dzieciom

29 marca w bibliotece w Koziegłowach licznie przybyli młodzi czytelnicy usłyszeli historię Króla kruków, który zaprzyjaźnił się z chłopcem o imieniu Bolko. Historii o tym, jak Bolko został trębaczem wysłuchały dzieci z grupy „Wiewiórki” z przedszkola im. Krasnala Hałabały oraz z grupy „Mali odkrywcy” z przedszkola Akademia Odkrywców.


więcej>>

Czytanie dzieciom w Owińskach

Czytanie dzieciom w Owińskach

25.03. bibliotekę w Owińskach ponownie odwiedziły dzieci z oddziału przedszkonego. Tym razem zerówkowicze z zaangażowaniem uczestniczyli w rozwiązywaniu wiosennych, rymowanych zagadek. Bez trudu odgadli, kto powraca wiosną z dalekich stron, jak nazywa się kwiatek, który ukrywa w nazwie słowo „pan” oraz który miesiąc jest najbardziej znany ze zmian pogody.

Nasi młodzi czytelnicy wysłuchali również opowiadania pt. „ Żabka” Renaty Piątkowskiej ze zbioru „Piegowate opowiadania”. Perypetie małej, zielonej bohaterki były okazją do dyskusji na temat szanowania przyrody w myśl zasady „ nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe”.


więcej>>

Rodzinne czytanie

Rodzinne czytanie

12 marca odbyło się kolejne rodzinne czytanie. Było ono pełne wiosennej aury i kwiatów. Zapraszamy na kolejne już 9 kwietnia.

Obraz może zawierać: 10 osób, uśmiechnięci ludzie

 

 


więcej>>

O założeniu Poznania

O założeniu Poznania

Dawno, dawno, temu, w drewnianych chatach w pobliżu puszczy, żyli trzej bracia Lech, Czech i Rus. Jakie spotkały ich przygody i o tym jak doszło do założenia Poznania, dowiedziała się dziś w bibliotece w Koziegłowach grupa Zająca Poziomki z Przedszkola Bajkowe Ludki. Dzieci wysłuchały historii „O założeniu Poznania”, pokazanej w teatrze Kamishibai, wykonały papierowe koniki 3D, które kolorowały i doklejały im grzywy oraz ogony.

 


więcej>>

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet

8 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet.  Z tej okazji zaproszono do biblioteki w Koziegłowach Grupę teatralną Baj, działającą przy Gminnej Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Dopiewie. Zaprezentowane zostały dwa spektakle " Sądny Dzień" i „Sceny z życia wzięte”. Sądny Dzień" autorki Anny Blaschke i reżyserii Piotra Witonia, w zabawny sposób opowiedział nam o spotkaniu nieznanych sobie ludzi czekających na rozprawy sądowe w poczekalni, uwypuklając przywary ludzkie. „Sceny z życia wzięte” ukazały nam z kolei groteskowość życia codziennego. Aktorom udało się rozbawić licznie przybyłą publiczność. Mamy nadzieję, że artyści zaszczycą nas swoją obecnością  również za rok.

Do zobaczenia!

 


więcej>>

Weź zapytaj weź się zbadaj

Weź zapytaj weź się zbadaj

5 marca w bibliotece w Koziegłowach miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Spotkanie pod hasłem „Weź zapytaj weź się zbadaj” miało na celu uświadomić uczestnikom jak ważna jest profilaktyka i dlaczego warto się badać. Tematem był oczywiście rak piersi.
Joanna Czarnecka-Knobel opowiedziała nam swoją historie walki z rakiem piersi i dostarczyła niemałych wzruszeń prezentując zdjęcia z Onkoresju, w którym brała udział. Dr inż. Hanna Płuszka zwróciła uwagę na dietę antyrakową i nawyki żywieniowe. Żywność nieprzetworzona, odpowiednia ilość warzyw i owoców stanowi doskonała profilaktykę antyrakową. Wieczór zakończył się małymi warsztatami z samobadania piersi, które przeprowadziła pielęgniarka mgr Małgorzata Parszuto.
Uczestniczki spotkania wyszły z niego pełne wiedzy i optymizmu. Oby więcej takich działań.

 

 


więcej>>

Jakie skarby zatopione są w Czarnej Hańczy? Kto je ukrył? Co czai się za głazami w głębokiej toni?  Odpowiedzi na te pytania szukali dziś młodzi czytelnicy z grupy Krasnale z przedszkola im. Krasnala Hałabały w bibliotece w Koziegłowach. Dzieci dowiedziały się jak wygląda strzyga, czym zajmują się nimfy wodne oraz jak ustrzec się smoka, który puszcza siarkę z pyska. Na koniec wykonane zostały ryby origami, którym pozwolono popływać w Hańczy. Dziękujemy za miłe odwiedziny. Do zobaczenia!

 


więcej>>

Dzień Dinozaura w bibiliotece w Owińskach

Dzień Dinozaura w bibiliotece w Owińskach

W dniu 26 lutego 2019r. w ramach cyklicznych zajęć bibliotecznych, bibliotekę  w Owińskach odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego. Z okazji Dnia Dinozaura nasi młodzi czytelnicy wysłuchali zbioru zabawnych opowiadań oraz  poznali kilka ciekawostek dotyczących tych fascynujących, prehistorycznych zwierząt. Dzieci podzieliły się z nami także swoją, niemałą wiedzą na ten temat.

Wszystkich wielbicieli  dinozaurów zapraszamy do skorzystania z naszej kolekcji książek.

 

 


Biesiada poetycko - muzyczna poświęcona twórczości Bułata Okudżawy

Biesiada poetycko - muzyczna poświęcona twórczości Bułata Okudżawy

22.02.2019r. w bibliotece w  Owińskach  odbyła się biesiada poetycko - muzyczna, poświęcona twórczości Bułata Okudżawy. Seniorzy z Czerwonaka, Kicina oraz Owińsk mieli okazję zaprezentować  wybrane utwory rosyjskiego poety. Jak zwykle spotkanie uświetnił występ zespołu „Znad warciańskich łąk” pod kierownictwem Henryka Weredy. Wspaniałą niespodzianką dla wszystkich zebranych okazał się występ uczniów SP w Owińskach, którzy wykonali utwory własnego autorstwa. Pierwsze próby literackie młodzieży wzbudziły wielkie uznanie publiczności.

Organizatorem spotkania, które odbyło się przy współpracy Klubu Seniora była Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonaku.

 

 


Bajkał w krainie lodu

Bajkał w krainie lodu

W poniedziałek 18 lutego w bibliotece w Owińskach odbyła się prezentacja pt.: "Bajkał w krainie lodu". Była to okazja do zapoznania się z niezwykłymi krajobrazami Bajkału. Państwo Alicja i Jędrzej Łukowscy z biura podróży "Szerokie Tory", zaskoczyli nas opowieściami o ludziach i przyrodzie tych okolic. Bardzo dziękujemy za miłą atmosferę i ciekawą prelekcję.

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie z biurem podróży "Szerokie Tory" 11 kwietnia 2019 roku do biblioteki w Owińskach o godzinie 17.00 na prezentacje kolej transsyberyjska.

 


więcej>>

"O rozmowie przy kawie" wernisaż Bogusi Janickiej

"O rozmowie przy kawie" wernisaż Bogusi Janickiej

  „O rozmowie przy kawie” pod takim tytułem 22 stycznia w bibliotece w Koziegłowach odbył się wernisaż wystawy Bogusi Janickiej.  Autorka pisze wiersze, piosenki, tworzy scenariusze teatralne, rysuje i tłumaczy z języka francuskiego oraz angielskiego.

 

Chętnych do odwiedzenia wystawy serdecznie zapraszamy do przestrzeni edukacyjnej przy bibliotece w Koziegłowach (CKiR).

 

 


więcej>>