Relacje

Rodzinne czytanie

Rodzinne czytanie

12 marca odbyło się kolejne rodzinne czytanie. Było ono pełne wiosennej aury i kwiatów. Zapraszamy na kolejne już 9 kwietnia.

Obraz może zawierać: 10 osób, uśmiechnięci ludzie

 

 


więcej>>

O założeniu Poznania

O założeniu Poznania

Dawno, dawno, temu, w drewnianych chatach w pobliżu puszczy, żyli trzej bracia Lech, Czech i Rus. Jakie spotkały ich przygody i o tym jak doszło do założenia Poznania, dowiedziała się dziś w bibliotece w Koziegłowach grupa Zająca Poziomki z Przedszkola Bajkowe Ludki. Dzieci wysłuchały historii „O założeniu Poznania”, pokazanej w teatrze Kamishibai, wykonały papierowe koniki 3D, które kolorowały i doklejały im grzywy oraz ogony.

 


więcej>>

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet

8 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet.  Z tej okazji zaproszono do biblioteki w Koziegłowach Grupę teatralną Baj, działającą przy Gminnej Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Dopiewie. Zaprezentowane zostały dwa spektakle " Sądny Dzień" i „Sceny z życia wzięte”. Sądny Dzień" autorki Anny Blaschke i reżyserii Piotra Witonia, w zabawny sposób opowiedział nam o spotkaniu nieznanych sobie ludzi czekających na rozprawy sądowe w poczekalni, uwypuklając przywary ludzkie. „Sceny z życia wzięte” ukazały nam z kolei groteskowość życia codziennego. Aktorom udało się rozbawić licznie przybyłą publiczność. Mamy nadzieję, że artyści zaszczycą nas swoją obecnością  również za rok.

Do zobaczenia!

 


więcej>>

Weź zapytaj weź się zbadaj

Weź zapytaj weź się zbadaj

5 marca w bibliotece w Koziegłowach miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Spotkanie pod hasłem „Weź zapytaj weź się zbadaj” miało na celu uświadomić uczestnikom jak ważna jest profilaktyka i dlaczego warto się badać. Tematem był oczywiście rak piersi.
Joanna Czarnecka-Knobel opowiedziała nam swoją historie walki z rakiem piersi i dostarczyła niemałych wzruszeń prezentując zdjęcia z Onkoresju, w którym brała udział. Dr inż. Hanna Płuszka zwróciła uwagę na dietę antyrakową i nawyki żywieniowe. Żywność nieprzetworzona, odpowiednia ilość warzyw i owoców stanowi doskonała profilaktykę antyrakową. Wieczór zakończył się małymi warsztatami z samobadania piersi, które przeprowadziła pielęgniarka mgr Małgorzata Parszuto.
Uczestniczki spotkania wyszły z niego pełne wiedzy i optymizmu. Oby więcej takich działań.

 

 


więcej>>

Jakie skarby zatopione są w Czarnej Hańczy? Kto je ukrył? Co czai się za głazami w głębokiej toni?  Odpowiedzi na te pytania szukali dziś młodzi czytelnicy z grupy Krasnale z przedszkola im. Krasnala Hałabały w bibliotece w Koziegłowach. Dzieci dowiedziały się jak wygląda strzyga, czym zajmują się nimfy wodne oraz jak ustrzec się smoka, który puszcza siarkę z pyska. Na koniec wykonane zostały ryby origami, którym pozwolono popływać w Hańczy. Dziękujemy za miłe odwiedziny. Do zobaczenia!

 


więcej>>

Dzień Dinozaura w bibiliotece w Owińskach

Dzień Dinozaura w bibiliotece w Owińskach

W dniu 26 lutego 2019r. w ramach cyklicznych zajęć bibliotecznych, bibliotekę  w Owińskach odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego. Z okazji Dnia Dinozaura nasi młodzi czytelnicy wysłuchali zbioru zabawnych opowiadań oraz  poznali kilka ciekawostek dotyczących tych fascynujących, prehistorycznych zwierząt. Dzieci podzieliły się z nami także swoją, niemałą wiedzą na ten temat.

Wszystkich wielbicieli  dinozaurów zapraszamy do skorzystania z naszej kolekcji książek.

 

 


Biesiada poetycko - muzyczna poświęcona twórczości Bułata Okudżawy

Biesiada poetycko - muzyczna poświęcona twórczości Bułata Okudżawy

22.02.2019r. w bibliotece w  Owińskach  odbyła się biesiada poetycko - muzyczna, poświęcona twórczości Bułata Okudżawy. Seniorzy z Czerwonaka, Kicina oraz Owińsk mieli okazję zaprezentować  wybrane utwory rosyjskiego poety. Jak zwykle spotkanie uświetnił występ zespołu „Znad warciańskich łąk” pod kierownictwem Henryka Weredy. Wspaniałą niespodzianką dla wszystkich zebranych okazał się występ uczniów SP w Owińskach, którzy wykonali utwory własnego autorstwa. Pierwsze próby literackie młodzieży wzbudziły wielkie uznanie publiczności.

Organizatorem spotkania, które odbyło się przy współpracy Klubu Seniora była Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonaku.

 

 


Bajkał w krainie lodu

Bajkał w krainie lodu

W poniedziałek 18 lutego w bibliotece w Owińskach odbyła się prezentacja pt.: "Bajkał w krainie lodu". Była to okazja do zapoznania się z niezwykłymi krajobrazami Bajkału. Państwo Alicja i Jędrzej Łukowscy z biura podróży "Szerokie Tory", zaskoczyli nas opowieściami o ludziach i przyrodzie tych okolic. Bardzo dziękujemy za miłą atmosferę i ciekawą prelekcję.

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie z biurem podróży "Szerokie Tory" 11 kwietnia 2019 roku do biblioteki w Owińskach o godzinie 17.00 na prezentacje kolej transsyberyjska.

 


więcej>>

"O rozmowie przy kawie" wernisaż Bogusi Janickiej

"O rozmowie przy kawie" wernisaż Bogusi Janickiej

  „O rozmowie przy kawie” pod takim tytułem 22 stycznia w bibliotece w Koziegłowach odbył się wernisaż wystawy Bogusi Janickiej.  Autorka pisze wiersze, piosenki, tworzy scenariusze teatralne, rysuje i tłumaczy z języka francuskiego oraz angielskiego.

 

Chętnych do odwiedzenia wystawy serdecznie zapraszamy do przestrzeni edukacyjnej przy bibliotece w Koziegłowach (CKiR).

 

 


więcej>>

Spotkanie Mikołajkowe w Owińskach

Spotkanie Mikołajkowe w Owińskach

 06.12. w bibliotece w Owińskach odbyło się tradycyjne spotkanie mikołajkowe. Tym razem zgromadzone dzieci  miały okazję obejrzeć przedstawienie poznańskiego teatru „Krokodyl” pt. „Pastorałka”.


więcej>>

Spotkanie klubu Impresja

Spotkanie klubu Impresja

 

W czwartek, 22 listopada odbyło się kolejne spotkanie klubu „Impresja”. Była to kolejna w tym roku okazja do wymiany doświadczeń i zaplanowania dalszych działań dla artystów z naszej gminy. Efektem spotkania jest też wystawa, którą można podziwiać w filii w Owińskach do końca roku.

Klub „Impresja” działa od 2005 i stale przyjmuje nowych członków – zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z biblioteką.


więcej>>

Dzień Pluszowego Misia w bibliotece w Owińskach

Dzień Pluszowego Misia w bibliotece w Owińskach

 

 


więcej>>

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w bolechowskiej podstawówce

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w bolechowskiej podstawówce

W dniu 28.09.2018 roku w Szkole Podstawowej im. Hansa Christiana Andersena w Bolechowie – Osiedlu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Młodzież słuchała  książek czytanych przez nauczycieli. W tym roku spośród wybranych przez uczniów klas starszych lektur dominowała tematyka patriotyczna, ze względu na przypadające 100 -  lecie niepodległości .


więcej>>

Jubileusz 70-lecia GBP w Czerwonaku

Jubileusz 70-lecia GBP w Czerwonaku

 14 września 2018r. w Centrum Kultury Koziegłowy , odbył się uroczyście jubileusz 70-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej. Jednym z elementów uzupełniających ten jubileusz była wystawa w fotografii,  oraz kroniki Dokumentacji Życia Społecznego „Biblioteka dawniej i dziś” którą można zwiedzać w CK do 20 września .

 


więcej>>

"Letnia Impresja" w Koziegłowach

"Letnia Impresja" w Koziegłowach

 

17 lipca br. o godz. 17.00 odbył się wernisaż kolejnej wystawy dzieł sztuki przygotowanych przez członków działającego przy bibliotece Klubu „Impresja”. Tym razem wystawa odbywa się pod tytułem „Letnia impresja”. 


więcej>>

Żywiołowe wakacje w Koziegłowach dobiegły końca.

Żywiołowe wakacje w Koziegłowach dobiegły końca.

W dniach 2-6 lipca w bibliotece w Koziegłowach odbył się cykl warsztatów pt. „Żywiołowe wakacje”. Uczestnicy wyruszyli w podróż, podczas której sprawdzili moc każdego z żywiołów, zdobyli wiedzę na temat ziemskich sił i konstruowali wynalazki wykorzystujące energię Ziemi.  Niestraszne były dla nich eksperymenty z wodą, próby puszczenia własnoręcznie wykonanego latawca czy też doporowadzenie do erupcji wulkanu. Każdemu młodemu odkrywcy został również wręczony dyplom i przyznany tytuł „Pogromcy żywiołów”.  Zapraszamy do obejrzenia żywiołowych zdjęć.


więcej>>

Stoisko GBP na Dniach Gminy

         Stoisko Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonaku na tegorocznych Dniach Gminy 23 czerwca przyciągało wzrok już z daleka. W oczy rzucał się nie tylko kolorowy namiot, ale przede wszystkim rozłożona na łące ogromna plansza do gry w Scrabble wraz ze stworzonymi z pudełek po pizzy literkami.


więcej>>

Biesiada w bibliotece w Owińskach

Biesiada w bibliotece w Owińskach

25.05 br. w sali biblioteki w Owińskach odbyła się biesiada  poetycko- muzyczna z udziałem seniorów z Owińsk.Wspólnie wspominaliśmy Wisławę Szymborską, J. Tuwima oraz K.I Gałczyńskiego. Uroczystość uświetnił występ  p. Stanisława Kaczmarka i akompaniament  p. Henryka Weredy.Wielkopolan droga do wolności

Wielkopolan droga do wolności

 „Wielkopolan droga do wolności” – pod takim hasłem odbyło się spotkanie profesora Janusza Karwata z młodzieżą ze szkół w Koziegłowach oraz z Bolechowa. Janusz Karat jest profesorem zw. dr hab.  nauk humanistycznych w zakresie historii, jego zainteresowania badawcze to m. in. powstania na ziemiach polskich, zaboru pruskiego, a przede wszystkim Powstanie Wielkopolskie 1918 – 1919. 

 


więcej>>

Ostatnie w tym roku szkolnym "Wędrówki po bibliotece" w Owińskach

Ostatnie w tym roku szkolnym "Wędrówki po bibliotece" w Owińskach

        18.05. w  filii w Owińskach odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym „Wędrówki po bibliotece” z udziałem dzieci z oddziału przedszkolnego prowadzonego przez Panią Martynę Zyska.

      


więcej>>

Spotkanie klubu "Impresja" w Owińskach

Spotkanie klubu "Impresja" w Owińskach

             15 maja br. odbyło się kolejne spotkanie klubu „Impresja”, zrzeszającego artystów z gminy Czerwonak. 

 

więcej>>

Lekcja biblioteczna w Koziegłowach

Lekcja biblioteczna w Koziegłowach

Bibliotekę w Koziegłowach odwiedziły w środę, 16 maja, dzieci z przedszkola im. "Krasnala Hałabały".  


więcej>>

Nowi czytelnicy

Nowi czytelnicy

            W dniu 14 maja 2018r. uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im. Hansa Christiana Andersena w Bolechowie – Osiedlu zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki.


więcej>>

Odjazdowy bibliotekarz 2018

Odjazdowy bibliotekarz 2018

 Słoneczna sobota upłynęła nam pod znakiem rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz” i majówki orgaznizowanej razem z osiedlem Przylesie. Nasi wspaniali kolarze dotarli zmęczeni ale szczęśliwi i pełni energii na dalsze świętowanie. więcej>>

Krzesimir Dębski w Koziegłowach

Krzesimir Dębski w Koziegłowach

  Wyjątkowe spotkanie z Krzesimirem Dębskim i Piotrem Szelągowskim, prezesem Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kresowego, odbyło się w czwartek 10 maja w bibliotece w Koziegłowach w CKiR. Przyczynkiem do rozmowy była książka Krzesimira Dębskiego „Nic nie jest w porządku. Wołyń moja historia rodzinna” w której opisał dzieje i historię swojej rodziny na tle historycznych wydarzeń na Kresach Wschodnich.


więcej>>

Pasowanie na czytelnika w bibliotece w Owińskach

Pasowanie na czytelnika w bibliotece w Owińskach

9 maja w bibliotece w Owińskach odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej.  


więcej>>

Kolejne  "Wędrówki po bibliotece" w Owińskach

Kolejne "Wędrówki po bibliotece" w Owińskach

             20.04. w bibliotece w Owińskach odbyły się kolejne „Wędrówki po bibliotece”.  Dzieci z oddziału przedszkolnego SP uważnie wysłuchały opowiadania „Franklin i książka z biblioteki”. Po zapoznaniu się z historią wesołego, lecz  nierozważnego żółwika nasi młodzi czytelnicy aktywnie uczestniczyli we wspólnym omawianiu zasad wypożyczania książek. 

         Podczas spotkania zaprezentowane zostały też ilustracje  wykonane przez dzieci do czytanych podczas poprzednich „wędrówek” wierszy J. Brzechwy. Prace można oglądać w naszej bibliotece do 15 maja.

 


więcej>>

Tajemnica Panny Jones odkryta!

Tajemnica Panny Jones odkryta!

 


 
      Odkrywanie Książkowego Emporium zakończyło się sukcesem. 25 kwietnia w bibliotece w Koziegłowach odbyły się warsztaty mające na celu promocję biblioteki i czytania, rozbudzanie zainteresowania książkami, rozwijanie zdolności manualnych oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie. Uczestnicy rozwiązywali niełatwe zadania. Jednym z nich było odczytywanie nazw zapisanych magicznym atramentem, do rozszyfrowania którego potrzeba było ogrzać kartkę nad płomieniem świecy. Słuchając fragmentów książki odkryli arcyważny sekret głównej bohaterki – Znajdy Jones. Okazało się, że 11-letnia dziewczynka nie potrafi czytać.

 


więcej>>

Marek Rezler w bibliotece w Owińskach

Marek Rezler w bibliotece w Owińskach

 
     23.04.br. w bibliotece w Owińskach odbyło się spotkanie z Markiem Rezlerem, wybitnym historykiem, autorem wielu znaczących publikacji naukowych. Nasz gość w bardzo przystępny sposób przybliżył młodzieży temat egzystencji Polaków podczas zaborów i uświadomił słuchaczom, jakie czynniki wpłynęły na sukces Powstania Wielkopolskiego. 


więcej>>

Bajkowa sobota w bibliotece w Koziegłowach

Bajkowa sobota w bibliotece w Koziegłowach


W sobotę, 7 kwietnia, w bibliotece w Koziegłowach dzieci poznały legendę o „Królu Kruków”, przy małej pomocy teatru ilustracji Kamishibai. Bawiły się wyśmienicie przy składaniu ptaków z papieru i słuchaniu opowieści o Żabku i Ropuchu z książki „Żabek i Ropuch razem” Arnolda Lobela
Król Kruków i biedronki

Król Kruków i biedronki

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci bibliotekę w Czerwonaku odwiedziły przedszkolaki z Leszczynowej Górki.więcej>>

Wędrówki po bibliotece w Owińskach

Wędrówki po bibliotece w Owińskach

28.03 br. w bibliotece w Owińskach odbyły się kolejne „Wędrówki po bibliotece”.


więcej>>