Odkrywamy Książkowe Emporium

25 kwietnia w bibliotece koziegłowskiej (CKiR) odbędą się warsztaty dla dzieci pt. „Odkrywamy Książkowe Emporium” –  zajęcia z książką, której główną bohaterką jest 11 letnia Znajda Jones. Dzieci przeżyją niezwykłą przygodę, odkrywając sekret dziewczynki. Będziemy starali się rozbudzać zainteresowanie książkami oraz rozwijać umiejętności pracy w grupie.

Wędrówki po bibliotece w Owińskach

28.03 br. w bibliotece w Owińskach odbyły się kolejne „Wędrówki po bibliotece”.

Szancer w bibliotece w Owińskach

Biblioteka w Owińskach serdecznie zaprasza na wystawę ilustracji Jana Marcina Szancera, która została zorganizowana z okazji 45. rocznicy śmierci artysty.

Dzięki uprzejmości naszych czytelników oraz zasobom wszystkich filii GBP w Czerwonaku udało się nam zgromadzić pokaźny zbiór  ilustrowanych przez artystę książek, z których najstarsza - ”Pali się” J. Brzechwy została wydana w 1949 roku.

Jan Marcin Szancer zilustrował ponad 200 książek, w tym „ Akademię pana Kleksa” J. Brzechwy, zbiór wierszy „ Brzechwa Dzieciom”, „Lokomotywę” J. Tuwima, „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza oraz  „Trylogię” H. Sienkiewicza. Te oraz inne dzieła artysty będzie można podziwiać w naszej bibliotece do końca kwietnia br.

Artyści w Owińskach

22 marca br. w bibliotece w Owińskach odbyło się spotkanie klubu „Impresja”, podczas którego lokalni artyści zaprezentowali swoje nowe obrazy  o tematyce wiosennej oraz letniej.

Goście wysłuchali także prezentacji na temat twórczości J.M. Szancera, oraz  obejrzeli wystawę ilustracji wybitnego grafika.

Prace „Impresjonistów” będzie można podziwiać w naszej bibliotece do końca maja br.