"Zadurzenie" Eve Ainsworth

"Zadurzenie" Eve Ainsworth

Spotkanie 25 kwietnia


 Eve Ainsworth poznaliśmy jakiś czas temu biorąc udział w  Ogólnopolskiej Dyskusji Literackiej skierowanej do młodzieżowych DKK. Wówczas rozmawialiśmy o książce „7 dni”, tym razem było to „Zadurzenie”.

„Zadurzenie” opowiada o Annie którą zainteresuje się niezwykle przystojny Will. Anna, opuszczona przez matkę i mieszkająca z ojcem oraz młodszym bratem, spragniona jest ciepłych uczuć i zainteresowania. Podobne doświadczenia ma Will, gdy stracił brata, ojciec odszedł od rodziny a u matki zaczęły się problemy psychiczne. 

Will okazuje dziewczynie uczucia na oczach całej szkoły, co dziwi Annę, gdyż uważa, że nie zasługuje na tak wspaniałego chłopaka. Po krótkim czasie zaczyna zaniedbywać przyjaciół, gdyż Will skrupulatnie wypełnia cały jej wolny czas. Do tego stopnia, że chęć spotkania z kimś innym traktuje jak zdradę. Związek z Willem szybko zamienia się w uzależnienie i staje się niebezpieczny.

Książki Eve Ainsworth poruszają aktualne i ważne tematy, autorka rozumie dzisiejszą młodzież, pisze też przystępnym dla niej językiem. Dyskusja była bardzo ciekawa, tym bardziej, że klubowicze chętnie książkę przeczytali. Czekamy już z niecierpliwością na kolejne powieści autorki.  

 

 


Powrót